Hyundai Autó Klub
Hírek:

*
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
2020. Szeptember 25. - 06:28:07

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

Google
Menü

46 vendég, 1 tag
robikahun
Legújabb hozzászólások
írta Béla67
[Ma - 01:34:14]

írta TsabZone
[Tegnap - 16:42:40]

írta kopppány
[2020. Szeptember 22. - 19:55:45]

írta Danev831
[2020. Szeptember 22. - 18:59:07]

írta Sopánka
[2020. Szeptember 22. - 15:27:56]

írta kopppány
[2020. Szeptember 07. - 21:03:22]

[2020. Augusztus 27. - 23:06:33]

írta Procolus
[2020. Augusztus 23. - 19:48:08]

írta nyaki
[2020. Augusztus 15. - 21:57:00]

írta Procolus
[2020. Július 05. - 22:13:25]
"Nem a hibáinkból látszik, hogy kik vagyunk.. hanem abból, amit utána teszünk!"
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Atos  (Megtekintve 91442 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
skinny
Vendég
« Válasz #285 Dátum: 2012. Május 15. - 22:06:05 »

mikor és hol?
egyébként ma vettem észre, hogy a szervó csövek rögzítője is el van törve, ami a tűzfal alatt megy
Naplózva
Matyika
Fórumgazda
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

« Válasz #286 Dátum: 2012. Május 15. - 22:14:23 »

Én Százhalombattá n rendelek. Ha érdekel hívj fel.  ;) 06 20 599 95 70 nem titkos a számom.
Naplózva

Azt értem én, hogy gőzgép. De mitől megy? Hyundai Klub :google:
2003 Accent 1.5 GLS benzin
skinny
Vendég
« Válasz #287 Dátum: 2012. Május 16. - 20:10:29 »

rendben, köszönöm :)
viszont a csörgés az a motorkopogás volt...
valószínűleg most, hogy kicseréltem az elosztófedelet meg a rotort, elmászott a gyújtásom és ócó kúton is tankoltam, de eddig nem volt gond az ottani benzinnel. Rátankoltam némi bio etanolt és elhallgatott.
Korábban volt szó itt arról, hogy a gyújtásnál a 3 jel mit is jelent. Te egyet értesz azzal, hogy az első jel az autó orrától nézve a 0 fok, kb 10mm távolságra (fehért pöttyel jelölve) az 5 fok és egy jóval távolabbi jelölés a 10 fok?
Hány foknak kell lennie az előgyújtásnak? Ahogy a neten túrtam, azt olvastam, hogy 9 +- 5 fok. Létezik, hogy ilyen széles skálán lehet bárhol?
Az ABS lámpája aggaszt még. Általában megállás után közvetlen, vagy minimális sebességgel való - előre vagy hátra - gurulásnál kapcsol ki-be. Arra tudok tippelni, hogy valahol egy kábel lifeg. Azt kevéssé tartom valószínűnek, hogy a fedélcserekor valami kábelt kimozdítottam vagy bármit is csináltam volna vele. Viszont ahogy ezt ellenőrizve tegnap benéztem a motortérbe, láttam, hogy a szervó csövének a tűzfalon lévő rögzítője el van törve, úgyhogy a szervó csövének a súlya a generátoron nyugszik most.
Naplózva
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #288 Dátum: 2012. Május 17. - 21:48:59 »

rendben, köszönöm :)
viszont a csörgés az a motorkopogás volt...
valószínűleg most, hogy kicseréltem az elosztófedelet meg a rotort, elmászott a gyújtásom és ócó kúton is tankoltam, de eddig nem volt gond az ottani benzinnel. Rátankoltam némi bio etanolt és elhallgatott.
Korábban volt szó itt arról, hogy a gyújtásnál a 3 jel mit is jelent. Te egyet értesz azzal, hogy az első jel az autó orrától nézve a 0 fok, kb 10mm távolságra (fehért pöttyel jelölve) az 5 fok és egy jóval távolabbi jelölés a 10 fok?
Hány foknak kell lennie az előgyújtásnak? Ahogy a neten túrtam, azt olvastam, hogy 9 +- 5 fok. Létezik, hogy ilyen széles skálán lehet bárhol?
Az ABS lámpája aggaszt még. Általában megállás után közvetlen, vagy minimális sebességgel való - előre vagy hátra - gurulásnál kapcsol ki-be. Arra tudok tippelni, hogy valahol egy kábel lifeg. Azt kevéssé tartom valószínűnek, hogy a fedélcserekor valami kábelt kimozdítottam vagy bármit is csináltam volna vele. Viszont ahogy ezt ellenőrizve tegnap benéztem a motortérbe, láttam, hogy a szervó csövének a tűzfalon lévő rögzítője el van törve, úgyhogy a szervó csövének a súlya a generátoron nyugszik most.

A Te autódnál a computer dönti el, hogy hány fok legyen az előgyújtás. Tehát, létezik. Ennél még szélesebb skálán is mozoghat.
Az ABS lámpádra, azt mondom látnom kéne. De látatlanban azt mondom, hogy valamelyik ABS gyűrűd törött. Szervo csövet szintén látnom kéne. Sajnálom ennyi. Látatlanban.
Naplózva

skinny
Vendég
« Válasz #289 Dátum: 2012. Május 17. - 23:17:06 »

köszi :)
természetesen nem "Gyurcsók" féle távgyógyítást vártam :) vagy épp "tedd a kezed a TV-re" :D
a szervócső rögzítését megoldom, a többivel is kicsit elszórakozom hétvégén, akkor aknára is tudok állni.
Ha anyagi helyzetem megengedi, akkor viszont megkereslek.
Naplózva
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #290 Dátum: 2012. Május 18. - 21:34:16 »

Köszönöm.
Naplózva

skinny
Vendég
« Válasz #291 Dátum: 2012. Május 20. - 19:19:37 »

nah, a hétvége történései :)
a gyújtást kb 2 fokkal kisebbre vettem, de az elosztófej egyik anyáját hidegvágóval kellett leszednünk... a biztonság kedvéért csináltam néhány karcolást, hogy hol is volt az eredeti állás és kapott egy új anyát is.
most úgy néz ki, hogy alacsony fordulaton sokkal könnyebben mozgatja az utót, nem erőlködik és a klíma miatt sem emeli az égbe a fordulatot.
a szervócső rögzítését pedig egy combosabb kábelkötegelőv el megoldottam
ja, és le is mostam :D
Naplózva
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #292 Dátum: 2012. Május 21. - 21:23:56 »

nah, a hétvége történései :)
a gyújtást kb 2 fokkal kisebbre vettem, de az elosztófej egyik anyáját hidegvágóval kellett leszednünk... a biztonság kedvéért csináltam néhány karcolást, hogy hol is volt az eredeti állás és kapott egy új anyát is.
most úgy néz ki, hogy alacsony fordulaton sokkal könnyebben mozgatja az utót, nem erőlködik és a klíma miatt sem emeli az égbe a fordulatot.
a szervócső rögzítését pedig egy combosabb kábelkötegelőv el megoldottam
ja, és le is mostam :D

Mikori ez az Atos. Mármint évjáratra. Esetleg írnál nekem egy alvázszámot is.  :g: Köszi.
Naplózva

skinny
Vendég
« Válasz #293 Dátum: 2012. Május 21. - 22:27:02 »

gondolom neked is gyanús, hogy nem elektronikus gyújtású :) de mint ahogy a rádióról is kiderült, nem standard ebben semmi... :)
priviben küldöm az alvázszámot meg a motorszámot
Naplózva
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #294 Dátum: 2012. Május 23. - 15:50:43 »

gondolom neked is gyanús, hogy nem elektronikus gyújtású :) de mint ahogy a rádióról is kiderült, nem standard ebben semmi... :)
priviben küldöm az alvázszámot meg a motorszámot

Ilyen motort, még életemben nem láttam. Pedig van.  :D Köszi az infót.  :hi:

Naplózva

skinny
Vendég
« Válasz #295 Dátum: 2012. Május 23. - 16:52:59 »

ennek a példánynak a minőségét tekintve, nem lennék meglepődve, ha Indiában lett volna összerakva :)
ha látni akarsz élőben is ilyen motort, majd megmutatom :D
Naplózva
portos
Mazsola
**

« Válasz #296 Dátum: 2012. Május 25. - 16:41:20 »

ennek a példánynak a minőségét tekintve, nem lennék meglepődve, ha Indiában lett volna összerakva :)
Vagy Malajziában. Az enyém ott készült, mert az alvázszám úgy kezdődik, hogy MAL...
Naplózva
emilh
Úrvezetõ

« Válasz #297 Dátum: 2012. Május 26. - 20:23:01 »

Vagy Malajziában. Az enyém ott készült, mert az alvázszám úgy kezdődik, hogy MAL...
Ha MAL az eleje, akkor az bizony Indiában készült. :D
Naplózva

i20 Elegant 1.25HP
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #298 Dátum: 2012. Május 27. - 21:17:50 »

Bezony. Az alvázszám első karaktere utal az országra, ahol a kocsit gyártották. M=India.
Naplózva

skinny
Vendég
« Válasz #299 Dátum: 2012. Május 28. - 15:33:10 »

a lenti link alapján az enyém meg koreai :)

http://www.kerrywilson.com/vin.htm
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.23 | SMF © 2015, Simple Machines | TinyPortal v0.9.8 © Bloc

Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Az oldal 0.364 másodperc alatt készült el 27 lekéréssel.