Hyundai Autó Klub
Hírek:

*
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
2020. Július 05. - 19:42:13

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

Google
Menü

41 vendég, 0 tag
Legújabb hozzászólások
írta Predator
[Ma - 13:39:52]

írta Predator
[Ma - 13:06:23]

írta Predator
[Tegnap - 15:04:16]

írta Hunor
[2020. Július 03. - 10:11:47]

írta Somosi89
[2020. Június 23. - 10:16:58]

írta nyaki
[2020. Június 01. - 01:10:51]

írta Procolus
[2020. Május 31. - 18:34:17]

írta Necces81
[2020. Május 30. - 09:23:30]

írta Procolus
[2020. Május 30. - 06:35:17]

írta Procolus
[2020. Május 30. - 06:22:34]
"Nem a hibáinkból látszik, hogy kik vagyunk.. hanem abból, amit utána teszünk!"
Oldalak: 1 [2]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egyéb szervizek  (Megtekintve 16208 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Gy1uri
Tanpályás
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Válasz #15 Dátum: 2014. Június 23. - 15:03:34 »

Szép napot!

érdeklődni szeretnék, hogy tud-e valaki "Hyundai mestert" Győrben, vagy a környéken. 3 éve van autóm, és a környéken meg (más környéken is) megfordultam már vele több szerelőnél. Az eredmény, hogy egy rakat pénzt költöttem a szerelőkre, meg az autóra. Hozott össze a sors rossz szerelővel; meg jó szerelővel is, aki viszont nem értett nagy mértékben ahhoz az autóhoz, amim van, így beépített gyengébb minőségű alkatrészt, ami persze hamar tönkre ment, és persze a szomszéd alkatrészeket is bántotta. (Nem Hyundai autóm van.) Pl: ráment a szerelőkre ez idő alatt 3 hengerfejem, 2 adagolóm, meg 3 vízpumpám is. Szóval elegem van a sufni tuningból. Nem olyant keresek, aki visszavágja hűtöcsövet, és mondja, hogy megoldottuk a víz folyást.

Végre megtaláltam az autóhoz való mestert, de az előző szerelők mókolásai miatt nem tudok megbízni már jelenlegi autómban. Meg az sem vicces, hogy az utóbbi időben gyakrabban nézem a vízhőfokot, mint a tükröket összesen. Így gondoltam lecserélem. Az eszem azt mondja, hogy maradjak ennél a megbízható szerelőnél, hozzá válasszak másik autót, ugyan a jelenlegi márkát.

Valahogy mégis a Santa Fé vonz. Nem tudom megindokolni ésszerűen. Évekkel ezelőtt volt szerencsém ugyasn vezetni. Akkor nagyon-nagyon tetszett, de azóta semmi.

Szüleimnek van egy kis Atos-uk. Az soha nem nem hagyott cserben senkit. Nem törte le sem szarvasbika, sem trabi. Ugyanakkor teljesen új kora óta van meg, és nem sikerült megoldani, hogy a hidegben is rendesen mejen. A szakszervíz szerint nem jó a benzin bele. :-( Akihez a szüleim viszik azzal sem teljesen vagyok kibékülve. Legalábbis az autómat csak végszükség esetén adnám a keze alá.

2 dolognak kellene teljesülnie ahhoz, hogy bátran átüljek egy Santa Fé-ba.

-   Egy szerelő, aki ismeri a típust is, hogy milyen alkatrészeket szabad / ill. nem szabad beépíteni, illetve nyitott szemmel szerel, és adott esetben előrefigyelmez tet, ha betegség előjeleit észleli. Akihez vinném az autót.
-   Találni olyan Santa Fé példányt, amit előtte szakszerűen gondoztak. (Nem szervizkönyv kell. Hanem pl, hogy a tömítések helyén legyen meg a megfelelő tömítés, és ne pasztával legyen kinyomva; ne rohadjon el az összes gumi alkatrész olaj folyás miatt a motortérben, stb…
Van valaki itt a fórumon, aki díjazás ellenében el tudna menni megnézni ottani környékbeli autót, felmérni? Meghallgatni a hangját, megnézni, kipróbálni, hogy jól húz-e, futómű mennyire rángat, kopog, gyanús zaj van-e. Stb…

Még az is érdekelne, hogy az első generációs Santa Fé-nél mire érdemes figyelni?
Mit érdemes kicserélni? Vízpumpa, összes vízcső, motorolaj, hűtő folyadék. Még valami?

Köszönöm.

Üdv:
Gyuri
Naplózva
hopihe30
Fórumgazda

Nem: Nő

« Válasz #16 Dátum: 2014. Július 09. - 13:00:46 »

Neked is szép napot Gy1uri!

Gondoltam a múlt héten, hátha itt a fiúk ráugranak az írásodra, de úgy látom, a távolmaradásom ideje alatt senki nem akarta neked megmondani, hogy a 2 dolgot amit szeretnél, mi nem tudjuk neked biztosítani.

Bár azt mondod, van jó autószerelőd, másikat szeretnél. Szerintem egy ember örüljön, ha egyet is talált, akiben megbízhat. Ha az egyik autódat meg tudta csinálni, tán megtudja a következőt is, nincsenek olyan nagy csodák, egy jó autószerelőnek van róla fogalma, hogy mit kell találnia két rendszámtábla között.
 :)
Naplózva

Kitalálni.... azt a legkönnyebb. Csináld meg! *** Hyundai Klub

2004. Jégkék Accent 1.3 LS benzin 270.000 km (Kék Villám)
2005. ZődKék Tucson 2.0 CRDi 130.000 km (Julcsi)
KelT
Tanuló vezetõ
*

« Válasz #17 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 20:39:40 »

Sziasztok Hyundai-osok!
Segítség kellene.
A szerelőm -magánéleti válság miatt- nem vállal munkát, így bajban vagyok. A teljes vezérlést szeretném cseréltetni. (Santa Fe 2003 2.0CRDI) Tudtok megbízható szerelőt ajánlani BP-en vagy vonzáskörzetéb en?
Nagyon köszönöm
Naplózva
Lengyel
Fanatikus fórumozó

Nem: Férfi

« Válasz #18 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 20:45:51 »

Sziasztok Hyundai-osok!
Segítség kellene.
A szerelőm -magánéleti válság miatt- nem vállal munkát, így bajban vagyok. A teljes vezérlést szeretném cseréltetni. (Santa Fe 2003 2.0CRDI) Tudtok megbízható szerelőt ajánlani BP-en vagy vonzáskörzetéb en?
Nagyon köszönöm
:hi: Matyika? Hópihe talán még meg tudja adni a tel. számát. Ha sok időd van, valamelyik topikban tavaly olvastam. :hi:
Naplózva

Bronzezüst Accent 1500 ls 120000 km
KelT
Tanuló vezetõ
*

« Válasz #19 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 20:48:03 »

Sziasztok Hyundai-osok!
Segítség kellene.
Nagyon köszönöm
:hi: Matyika? Hópihe talán még meg tudja adni a tel. számát. Ha sok időd van, valamelyik topikban tavaly olvastam. :hi:
Köszönöm, róla sok jót olvastam, nagyon jó lenne!
Naplózva
hopihe30
Fórumgazda

Nem: Nő

« Válasz #20 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 19:30:58 »

Sziasztok Hyundai-osok!
Segítség kellene.
Nagyon köszönöm

Már írok is neked.
Naplózva

Kitalálni.... azt a legkönnyebb. Csináld meg! *** Hyundai Klub

2004. Jégkék Accent 1.3 LS benzin 270.000 km (Kék Villám)
2005. ZődKék Tucson 2.0 CRDi 130.000 km (Julcsi)
KelT
Tanuló vezetõ
*

« Válasz #21 Dátum: 2016. Október 04. - 16:36:47 »

Sziasztok Hyundai-osok!
Segítség kellene.
Nagyon köszönöm

Már írok is neked.

Nagyon köszönöm ez úton is hopihe30 és Matyika segítségét!
:köszi: , ma meg is volt a nagyszervíz. Matyikáról, műhelyről annyit, hogy bennük megtaláltam az új szerelőcsapato m!  :bugi:
Korrekt, segítőkész ember. És ért hozzá!

Köszönöm

Tibor
Naplózva
lanti
Tanuló vezetõ
*

« Válasz #22 Dátum: 2016. Október 04. - 19:16:26 »

Matyika elérhetósége,melyik városban rendel?
Naplózva
Lengyel
Fanatikus fórumozó

Nem: Férfi

« Válasz #23 Dátum: 2016. Október 04. - 21:13:59 »

:hi: Továbbra is Százhalombatta . Közel a régi márka szervizhez. :hi:
Naplózva

Bronzezüst Accent 1500 ls 120000 km
KelT
Tanuló vezetõ
*

« Válasz #24 Dátum: 2016. Október 05. - 16:58:12 »

Helló!
Igen, Százhalombatta, a Hyundai szalonnal szemben vannak.
Naplózva
Oldalak: 1 [2]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.23 | SMF © 2015, Simple Machines | TinyPortal v0.9.8 © Bloc

Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.