Hyundai Autó Klub
Hírek:

*
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
2018. Október 16. - 15:10:57

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

Google
Menü

35 vendég, 0 tag
Legújabb hozzászólások
írta MrBez
[2018. Október 10. - 11:26:14]

írta Leon79
[2018. Szeptember 28. - 12:31:01]

írta robikahun
[2018. Szeptember 23. - 14:22:51]

írta Matt-new
[2018. Szeptember 01. - 18:31:45]

[2018. Augusztus 26. - 19:48:27]

írta Csiga71
[2018. Augusztus 22. - 00:43:08]

írta Bice
[2018. Augusztus 15. - 11:07:12]

írta zolizoli
[2018. Augusztus 10. - 18:30:19]

[2018. Augusztus 06. - 22:25:29]

írta boateng28
[2018. Július 08. - 09:21:28]
"Nem a hibáinkból látszik, hogy kik vagyunk.. hanem abból, amit utána teszünk!"
Oldalak: 1 ... 178 179 [180]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzines szakrendelés  (Megtekintve 519107 alkalommal)
: Kardiológia I.
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
nyaki
Fanatikus fórumozó
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

A vellanyos

« Válasz #2685 Dátum: 2017. November 06. - 18:26:52 »

:hi:
Olyan aprócska hibával állok szemben, hogy 1500-2000 fordulatról történő lassú gyorsításkor kissé megtorpan és visszaváltás utáni lassú gyorsításkor is, a torpanás után aprókat rángat a motor, majd néhány rángatás után szépen húz.
Minden más üzemben hibátlanul teszi a dolgát.
Azt olvastam egy fórumon, hogy a MAF szenzor csinálhat ilyen hibát, ha el van koszolódva.
Hol van ez a szenzor az én gjmű.-vemben? Én nem találtam meg egyenlőre. :g: ...esetleg más tipp a hibára, ha egyáltalán hibának lehet nevezni?

Más.
A PCV szelepnek teljesen le kell-e zárnia, ha ellentétes irányból fújok bele?
Milyen hibajelenséget tud produkálni a verdámban?

...és megint más.
Milyen hibajelenséget tud produkálni, ha a MAP szenzorom rakoncátlankod ik?

« Utoljára szerkesztve: 2017. November 06. - 18:51:40 írta nyaki » Naplózva

Az ÉLET nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
Hyundai Accent 1,3 LS Cool 2005.12.havi
Nevem Senki
Hivatásos

« Válasz #2686 Dátum: 2017. November 06. - 19:52:09 »

Olyan aprócska hibával állok szemben, hogy 1500-2000 fordulatról történő lassú gyorsításkor kissé megtorpan és visszaváltás utáni lassú gyorsításkor is, a torpanás után aprókat rángat a motor, majd néhány rángatás után szépen húz.
Minden más üzemben hibátlanul teszi a dolgát.
Azt olvastam egy fórumon, hogy a MAF szenzor csinálhat ilyen hibát, ha el van koszolódva.
Hol van ez a szenzor az én gjmű.-vemben? Én nem találtam meg egyenlőre. :g: ...esetleg más tipp a hibára, ha egyáltalán hibának lehet nevezni?

Más.
A PCV szelepnek teljesen le kell-e zárnia, ha ellentétes irányból fújok bele?
Milyen hibajelenséget tud produkálni a verdámban?

...és megint más.
Milyen hibajelenséget tud produkálni, ha a MAP szenzorom rakoncátlankod ik?

Vagy MAP szenzorod van, vagy MAF szenzorod. A MAP szenzor a tűzfalon található téglatest formájú cucc, egy vékony vákuumcső megy rá a szívósor felől, a MAF szenzor pedig a légszűrőház és a pillangószelep között található kerek dolog.

A PCV szelepről meg ezt a képet találtam:
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 06. - 19:56:28 írta Nevem Senki » Naplózva

Hyundai Lantra J2 1.6 16V 1995 :jee:
nyaki
Fanatikus fórumozó

A vellanyos

« Válasz #2687 Dátum: 2017. November 06. - 21:04:34 »

A szenzorok működésével, szerepével és elhelyezkedésé vel nagyjából tisztában vagyok, csak éppen a MAF szenzort nem találom sehol.
Ha nincs MAF szenzorom, akkor a hibámat nagy valószínűségge l a MAP + IAT kombinált szenzorom okozhatja? :g:

A PCV szelep működésének megértése sem okoz gondot, csak a szelepet kiszerelve, zárirányban nem zár le teljesen, ami szerintem nem éppen a helyes működést mutatja, ezért kérdeztem rá.

:köszi:
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 06. - 21:37:25 írta nyaki » Naplózva

falzer
Fanatikus fórumozó

« Válasz #2688 Dátum: 2017. November 09. - 18:07:08 »

A szenzorok működésével, szerepével és elhelyezkedésé vel nagyjából tisztában vagyok, csak éppen a MAF szenzort nem találom sehol.
Ha nincs MAF szenzorom, akkor a hibámat nagy valószínűségge l a MAP + IAT kombinált szenzorom okozhatja? :g:

Kombinalt MAP/IAT lehet neked is.
Accent egy időben csinálta nálam is ugyanezt a hibát.
Kiszedtem a MAP szenzort, 2 csavar az egész, féktisztítóval kitakarítottam .
Nem tűnt túl koszosnak ha jól emlékszem.
2 vagy harmadik takarítás után el is múlt a hiba és nem is jött többé elő.
Naplózva

Hyundai IX20 1.4 DOHC EUROPE 2011.
Kia Picanto 1.1 EX 2004.

Inkább kérdezek és vagyok fél percig hülye, mint anélkül egy életen át.
nyaki
Fanatikus fórumozó

A vellanyos

« Válasz #2689 Dátum: 2017. November 11. - 14:59:29 »

Meglestem. Kiszedtem és használt olajat találtam a szenzor belső üregében. Hogyan kerülhetett oda? ...nem véletlenül kérdeztem rá a PCV szelepre is, mert szerintem annak az olajnak rohadtul nincs ott semmi dolga és ugye a lezáratlan PCV szelepen keresztül akár oda is beszívhatja szívótér az olajat. :g:
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 11. - 15:32:34 írta nyaki » Naplózva

falzer
Fanatikus fórumozó

« Válasz #2690 Dátum: 2017. November 12. - 07:19:21 »

Meglestem. Kiszedtem és használt olajat találtam a szenzor belső üregében. Hogyan kerülhetett oda? ...nem véletlenül kérdeztem rá a PCV szelepre is, mert szerintem annak az olajnak rohadtul nincs ott semmi dolga és ugye a lezáratlan PCV szelepen keresztül akár oda is beszívhatja szívótér az olajat. :g:
Lehet rosszul emlékszem, de a nem jól működő PCV szelep oka lehet például a rejtélyes olajfogyasztás nak is. :vakar:
Naplózva

Kia Picanto 1.1 EX 2004.

nyaki
Fanatikus fórumozó

A vellanyos

« Válasz #2691 Dátum: 2017. November 12. - 13:32:09 »

Valóban. Az utóbbi időben 10.000 km alatt megevett kb. 2 liter olajat a Mannol Nano Technology 10W40 olajból és ezért is erőltetem a PCV szelep működési anomáliáját, ráadásul ugye olajos volt a MAP szenzor is. Ezt a PCV szelepet is ki kellene tekerni és kiganajozni a teljes zárás érdekében, azonban olyan vadságokat írnak a visszatekerési meghúzási nyomatékáról, hogy nem is értem a lényegét, hiszen ez csak egy "buta" szelep. Szerintem semmit sem befolyásolna a pontos meghúzási nyomaték tartása, csupán a tömítettségére kellene figyelnem. :g:
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 12. - 14:07:21 írta nyaki » Naplózva

Nevem Senki
Hivatásos

« Válasz #2692 Dátum: 2017. November 12. - 22:13:45 »

Valóban. Az utóbbi időben 10.000 km alatt megevett kb. 2 liter olajat a Mannol Nano Technology 10W40 olajból és ezért is erőltetem a PCV szelep működési anomáliáját, ráadásul ugye olajos volt a MAP szenzor is. Ezt a PCV szelepet is ki kellene tekerni és kiganajozni a teljes zárás érdekében, azonban olyan vadságokat írnak a visszatekerési meghúzási nyomatékáról, hogy nem is értem a lényegét, hiszen ez csak egy "buta" szelep. Szerintem semmit sem befolyásolna a pontos meghúzási nyomaték tartása, csupán a tömítettségére kellene figyelnem. :g:
Egyszer én is ki akartam szedni pucolás céljából, de pechemre nem a menet engedett, hanem az anyag, úgyhogy kaphattam le a szelepfedelet, hogy kioperáljam belőle a beletört részt :fej: . Azóta csak egyetlen menettel (vagyis egy fordulattal) rögzül a PCV szelepem. Szerintem nagyon vékony az anyag falvastagsága, ezért kell odafigyelni a meghúzás nyomatékára.
Naplózva

Hyundai Lantra J2 1.6 16V 1995 :jee:
falzer
Fanatikus fórumozó

« Válasz #2693 Dátum: 2017. November 16. - 21:41:37 »

Egyszer én is ki akartam szedni pucolás céljából, de pechemre nem a menet engedett, hanem az anyag, úgyhogy kaphattam le a szelepfedelet, hogy kioperáljam belőle a beletört részt :fej: . Azóta csak egyetlen menettel (vagyis egy fordulattal) rögzül a PCV szelepem. Szerintem nagyon vékony az anyag falvastagsága, ezért kell odafigyelni a meghúzás nyomatékára.
Nem tudom, de én a hülyék bátorságával  - ezek szerint -egyszerűen vettem újat és kicseréltem a parkolóban.  :)
Igaz nem is kellett volna mint kiderült.
Naplózva

Kia Picanto 1.1 EX 2004.

nyaki
Fanatikus fórumozó

A vellanyos

« Válasz #2694 Dátum: 2017. November 17. - 00:06:31 »

Amiről nem tudsz, az nem fáj. :D
Én is be fogok próbálkozni, mert szerintem takarításra érett a PCV szelep.
Naplózva

zolizoli
Hivatásos

« Válasz #2695 Dátum: 2018. Augusztus 10. - 18:30:19 »

Sziasztok! Az én problémám a következő: -indításkor felpörög rendesen a motor,majd enyhe gázadásra is fulladni kezd,van úgy,hogy le is áll.Csak hidegen jelentkezik a gond.A télen kezdte,de rossz szokása megmaradt a 40 fokos melegben is  Szomorú Szomorú Szomorú :-( (Accent,1.5 benzines ,2004 évj.,110000 km.) Ha olvassa valaki és tippje is van írjon. :yahoo:
Naplózva

Megint túl sokan jönnek szembe....ez is egyirányú út lenne??? :para:
Oldalak: 1 ... 178 179 [180]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.23 | SMF © 2015, Simple Machines | TinyPortal v0.9.8 © Bloc

Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Az oldal 0.067 másodperc alatt készült el 27 lekéréssel.