Hyundai Autó Klub
Hírek:

*
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
2019. Szeptember 21. - 20:14:53

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

Google
Menü

38 vendég, 0 tag
Legújabb hozzászólások
írta kopppány
[Tegnap - 12:26:56]

írta kopppány
[2019. Szeptember 19. - 12:59:46]

írta Mklós
[2019. Szeptember 14. - 21:10:20]

írta kopppány
[2019. Szeptember 13. - 10:08:28]

írta fulop1121
[2019. Szeptember 11. - 09:10:55]

írta Bertalan
[2019. Szeptember 04. - 22:34:47]

írta fbi1984
[2019. Augusztus 17. - 10:15:53]

írta G159
[2019. Július 15. - 21:45:44]

írta espero
[2019. Július 02. - 10:31:20]

[2019. Június 15. - 16:18:46]
"Nem a hibáinkból látszik, hogy kik vagyunk.. hanem abból, amit utána teszünk!"
Oldalak: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 180   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzines szakrendelés  (Megtekintve 681742 alkalommal)
: Kardiológia I.
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
DynoJet
Vendég
« Válasz #1140 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 16:15:33 »

Bizony nem hiányzott. Valószínű, hogy belekerült valami kosz, de az is lehet, hogy pusztán elfáradt. Annyi már biztos, hogy komplett vezérléscsere, hengerek felújítása...s tb, hétfőn én is okosabb leszek...de már egyébként is elég nyomatékszegén y volt, szóval jelentős fellendülést várok, hamár ennyi pénzt bele.....ölök. ..és persz, amit lehet azt egyszerre csináltatom meg, a szerelő is azt mondta, hogy ezt vagy megcsináljuk vagy lesz..juk...

A főtengelycsapá gyakat is cseréld, ha nem is lesz köszörülve a tengely...
Erre mondtam, hogy karcsú az az összeg, amit írtál elsőre....
De a végén lesz egy "új" motorod! :victory:
Naplózva
BigDini
Úrvezetõ
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

« Válasz #1141 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 16:19:20 »

Hát nekem ez az összeg is elég minimálbér mellett ;)
Hát azt mondta a szerelő, hogy 100-ból tuti megvan. Nekem most ez is bőven elég lesz...
Persze, gondolom azokat is cserélni kell, sőtt azt mondta, hogy még a vízpumpa is lóg :ijj:
Naplózva
DynoJet
Vendég
« Válasz #1142 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 17:11:01 »

Hát nekem ez az összeg is elég minimálbér mellett ;)
Hát azt mondta a szerelő, hogy 100-ból tuti megvan. Nekem most ez is bőven elég lesz...
Persze, gondolom azokat is cserélni kell, sőtt azt mondta, hogy még a vízpumpa is lóg :ijj:

:g:
Lehet csak az alkatrészre vagy csak a munkadíjra gondolt?

Beszéld ezt át vele, mert ennyiért nem lehet jó alkatrészekkel jó munkát végezni...... ingyen meg nem dolgozik senki. 8)
Naplózva
BigDini
Úrvezetõ

« Válasz #1143 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 17:14:10 »

Elvileg összesen lesz max. annyi :)
De majd hétfőn tisztázzuk ezt is.
Amúgy Borsodban lakok, itt alacsonyabbak az árak ;)
Naplózva
Sopánka
V.I.P.

nem nézni kell, csinálni!

« Válasz #1144 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 14:38:15 »

Hát én se ígérek jobbat!
A H100-on a szerelő most fog végezni, ma vagy holnap kiderül a végösszeg. 200 alatt nem lesz, azt megígérte. :ijj:
Új dugattyúk (80), új csapágyak (20?), hengerfej-felújítás (szelepek becsiszolása), új olaj, új fagyálló, és a hengerfalhoz nem is nyúlt.
Szóval mindenre kérdezz rá.
Egy motorfelújítás nagyon el tud szállni.
Csak a gépmunka 150, ilyet is hallottam már.
Aki előre megígéri, hogy 100 alatt lesz, úgy, hogy nem is látta, az nem igazán hihető.
Bár az is igaz, egy Opel Zafirát meg felújítottak nemrég 80 körül. De hát az csak egy opel, annál ezt meg is kell csinálni 150ezer km-enként.
Naplózva

várjanak csak, azt hiszem rájöttem mi a baj a szerkezettel!
Hyundai Coupe 2.7 V6 (2003), Citroen Jumpy 2008 (9fős)
Kicsi városunknak életadó kattintás: http://hyundai-klub.myminicity.com/
DynoJet
Vendég
« Válasz #1145 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 15:12:35 »

Hát én se ígérek jobbat!
A H100-on a szerelő most fog végezni, ma vagy holnap kiderül a végösszeg. 200 alatt nem lesz, azt megígérte. :ijj:
Új dugattyúk (80), új csapágyak (20?), hengerfej-felújítás (szelepek becsiszolása), új olaj, új fagyálló, és a hengerfalhoz nem is nyúlt.
Szóval mindenre kérdezz rá.
Egy motorfelújítás nagyon el tud szállni.
Csak a gépmunka 150, ilyet is hallottam már.
Aki előre megígéri, hogy 100 alatt lesz, úgy, hogy nem is látta, az nem igazán hihető.
Bár az is igaz, egy Opel Zafirát meg felújítottak nemrég 80 körül. De hát az csak egy opel, annál ezt meg is kell csinálni 150ezer km-enként.

Meg ugye ki, mit nevez felújításnak.. . :g:
A trehány, hiányos vagy részleges felújítás is felújítás, csak éppen sz@r.... és bár először olcsó lesz, aztán meg majd 2x annyi, mintha alapból rendesen meg lett volna csinálva.

Jól, mindenre kiterjedően felújítani sajnos nem lehet olcsón....  :vakar:
Naplózva
BigDini
Úrvezetõ

« Válasz #1146 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 17:27:29 »

No akkor írom:
folyamatosan a vezérlésre folyt az olaj, ami miatt végül elugrott az egész, a vízpumpa is lelóg a helyéről és a szelepeknek is kampó lett, mert állítólag már "üresen" ment Szomorú
Hát ennyi.
100-ból fogja megcsinálni, ebből 50 a vezérlés, vízpumpa, hengerek, a többi (30-50) pedig a szelepek.
Remélem megéri megcsináltatno m :)
Naplózva
DynoJet
Vendég
« Válasz #1147 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 17:37:54 »

No akkor írom:
folyamatosan a vezérlésre folyt az olaj, ami miatt végül elugrott az egész, a vízpumpa is lelóg a helyéről és a szelepeknek is kampó lett, mert állítólag már "üresen" ment Szomorú
Hát ennyi.
100-ból fogja megcsinálni, ebből 50 a vezérlés, vízpumpa, hengerek, a többi (30-50) pedig a szelepek.

A "hengerek" alatt mi értendő?
Mert ennyiből nem fúrja fel és nem kapsz bele új dugattyúkat... . és akkor már a felfúráshoz kell a főtengelycsapá gy is vagy a főtengely köszörülés+csapágy, mert egy felfúrt motor ereje a használt csapágyakat hamar hazavágja.... Ez így szakszerű, garantálható.
 :g:
Naplózva
BigDini
Úrvezetõ

« Válasz #1148 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 18:11:59 »

Hát egyenlőre többet nem tudok mondani...miko r az olajtömítéseke t cserélte, akkor azt mondta, hogy lehetne egy hengerfej síkolás is, de akkor nem mentem bele, mert "drága" volt, de hogy így visszagondolok, nem volt nagy hülyeség kihagyni...mos t úgyis meg kell, amit meg kell...
Lehet, hogy ennyiből nem fúrja fel, meg nem ad bele új dugattyúkat, de nem is akarom rákölteni az árát...majd kiderül, hogy mi lesz, de nekem most az a fontos, hogy működjön és lehetőleg megbízhatóan.. .most nem szeretnék autót cserélni...nag yon nem...
Naplózva
J2andX3
Hivatásos

« Válasz #1149 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 21:46:34 »

No akkor írom:
Hát ennyi.

Nem ártana azért lepontosítani, hogy mit is fog csinálni a szerelő. A leírtakba belefér egy egyszerű vezérlés csere szimmeringekke l, vízpumpával + szelep szár szimmering csere és kész.
Amúgy is ez tűnik a legesélyesebbn ek.
Naplózva
BigDini
Úrvezetõ

« Válasz #1150 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 07:38:32 »

Hát igen, ez egy "egyszerű" vezérléscsere lesz, gondolom, megint kell bele olaj is, meg egy vízpumpa, meg ahol még jött az olaj, oda még tömítés, meg még a hengerekkel kell valamit babrálni, ezt pontosan még nem tudom, de ez a fele. A másik fele meg a szelepek, mert azoknak is kampó lett...így lesz annyi, amennyi...és a hurrogóknak üzenem, hogy ha nem haragszotok, most nem szeretnék félmilliót rákölteni, úgyhogy most megelégszek ennyivel is...

üzenet összevonva: 2010. Szeptember 21. - 07:39:33
De bárminemű felajánlást szívesen veszek, priviben megírom a számlaszámom.. . ;)
Naplózva
Sopánka
V.I.P.

nem nézni kell, csinálni!

« Válasz #1151 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 10:03:04 »

Én csak óva intettelek.
Nem tudom, mi görbült el.
Ha a szelepek beleértek a dugattyúkba (ami eléggé esélyes), akkor a dugattyúk is sérülhettek.
Ez a kockázat minden vezérlés-átugrásnál megvan.
Neked drukkolok, csak tudd, hogy azért van egy kis kockázat, hogy nem lesz egészen százas.
Naplózva

várjanak csak, azt hiszem rájöttem mi a baj a szerkezettel!
Hyundai Coupe 2.7 V6 (2003), Citroen Jumpy 2008 (9fős)
Kicsi városunknak életadó kattintás: http://hyundai-klub.myminicity.com/
BigDini
Úrvezetõ

« Válasz #1152 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 10:29:02 »

OK, köszönöm az együttérzést :)
Nem szétszedés nélkül mondta meg, hogy mennyi, mivel a szerelő már nem hallhatta a hangját, ugyanis már nem indult be. Én mondtam el, hogy kb. olyan hangja van, mint egy régi Golf dízelnek. Szétszedte már valamennyire, akkor mondta, hogy mi baja van, és így mondott árat. Egyébként számla nélkül értendő az ár ;) A szelep része kérdés még, azért nem tudni, hogy 30 lesz vagy 50, mert annyira még nincs szétszedve, és az csak akkor derül ki. Persze, hogy van kockázat, de nekem most ennyi pénz is bőven elég lesz, csak remélni tudom, hogy egy darabig azért elmegy...
Naplózva
DynoJet
Vendég
« Válasz #1153 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 10:31:06 »

Szerintem sem lehurrogás volt senki részéről.
Csupán gyakorlat és tapasztalatok alapján történő "óvva intés"....... mert ahogy mondani is szokás az olcsó, néha drágább!
Nem lenne fél milla a motorfelújítás, de a 100 igen karcsú a felújításhoz. Az csak részleges lehet, amiből később költség lehet és ugyanúgy meg kell bontani a motort, mint most ehhez.

Semmi nem rossz szándékkal történik, nem akarjuk elvenni a kedved. Csak segíteni.....
 :friends:
Naplózva
BigDini
Úrvezetõ

« Válasz #1154 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 10:40:45 »

Igen, persze, biztosan igazatok van, és jó is lenne, csak nekem sincs még luxus fizetésem, ráadásul 200 volt az egész autó, sőtt csak 180 + a hifi, amit ezek után el is kell adnom a költségek miatt. Szóval biztos, hogy nem lesz 100%-os felújítás, de azért reménykedek, hogy kap egy kis erőt tőle, és hogy azért kitart valameddig. Végül is nem rallira használom, csak sima napi használatra kell. De köszi mindenkinek a tanácsokat, meg fogom jegyezni, amiket mondtatok :) Majd elmondom, hogy mi lett a vége :)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 180   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.23 | SMF © 2015, Simple Machines | TinyPortal v0.9.8 © Bloc

Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Az oldal 0.108 másodperc alatt készült el 28 lekéréssel.