Hyundai Autó Klub
Hírek:

*
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
2019. Szeptember 21. - 20:12:27

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

Google
Menü

39 vendég, 0 tag
Legújabb hozzászólások
írta kopppány
[Tegnap - 12:26:56]

írta kopppány
[2019. Szeptember 19. - 12:59:46]

írta Mklós
[2019. Szeptember 14. - 21:10:20]

írta kopppány
[2019. Szeptember 13. - 10:08:28]

írta fulop1121
[2019. Szeptember 11. - 09:10:55]

írta Bertalan
[2019. Szeptember 04. - 22:34:47]

írta fbi1984
[2019. Augusztus 17. - 10:15:53]

írta G159
[2019. Július 15. - 21:45:44]

írta espero
[2019. Július 02. - 10:31:20]

[2019. Június 15. - 16:18:46]
"Nem a hibáinkból látszik, hogy kik vagyunk.. hanem abból, amit utána teszünk!"
Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 180   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzines szakrendelés  (Megtekintve 681715 alkalommal)
: Kardiológia I.
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Levi
Megszállott
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

.

« Válasz #615 Dátum: 2009. November 19. - 18:35:42 »

5000 körül van.asszem,én 5600-ért vettem
csere Matyikának öt perc,nekem két óra :)
amit láttam, hátsóülőlap ki,kis fedél lecsavar,szüróról benzincsövek le, és forditva.
Naplózva

Lila voltam,lila leszek,nem jo  a Fradi sör,nem is veszek.
Accent 1.3 2004, MAN TGA 430

Magyarok Istene, halld meg imánkat. és add vissza nekünk Radics Bélát! Elviheted Pély Barnát és Mester Tamást.
otony
Fórumfüggõ

« Válasz #616 Dátum: 2009. November 19. - 19:33:28 »

amit láttam, hátsóülőlap ki,kis fedél lecsavar,szüróról benzincsövek le, és forditva.

Köszi Levi

Akkor Matyikát kérdezném hogy ez jó-e Katt Ide !

:g: ámbár azt sem bánnám ha volna nálatok készleten ha van akkor kigurulnánk hozzátok :friends: a cserére ja amúgy nálatok mennyibe kerülne cserével együtt ??

köszi :)
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 19. - 19:48:22 írta otony » Naplózva

Már nincs autónk Szomorú
Ő volt a miénk
2004. Hyundai Accent 1.3 LS ( Kicsi Sárga ) 
napi 1 kattintás köszönöm
Hyundai Klub Városa
Levi
Megszállott

.

« Válasz #617 Dátum: 2009. November 19. - 20:01:47 »

Matyika még nincs,de ez az.
elmondom,mert láttam:
szoval.ülőlap le,két csavar fogja oldalt.
a padlon van egy fekete lemez,ragacsos nyunyás bergenyével rögzitve,azt felszeded /visszaragad,mikor rakod össze/,ott a szürő,egy bilincs fogja meg a csövek.
emlékeim szerint ennyi.
Naplózva

Lila voltam,lila leszek,nem jo  a Fradi sör,nem is veszek.
Accent 1.3 2004, MAN TGA 430

Magyarok Istene, halld meg imánkat. és add vissza nekünk Radics Bélát! Elviheted Pély Barnát és Mester Tamást.
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #618 Dátum: 2009. November 19. - 22:11:27 »

Köszi Levi

Akkor Matyikát kérdezném hogy ez jó-e Katt Ide !

:g: ámbár azt sem bánnám ha volna nálatok készleten ha van akkor kigurulnánk hozzátok :friends: a cserére ja amúgy nálatok mennyibe kerülne cserével együtt ??

köszi :)

Ez a te árad. A csere meg egyszerű, Levi leírta a lényeget. ;)
Naplózva

Azt értem én, hogy gőzgép. De mitől megy? Hyundai Klub :google:
2003 Accent 1.5 GLS benzin
rallysta
Fanatikus fórumozó

« Válasz #619 Dátum: 2009. November 20. - 20:51:42 »

Sziasztok

menyibe kerül a gyári benzinszűrő a 2004-es Accenthez
valamint az után gyártott

valamint a cseréje menyi időt vesz igénybe ?

köszönöm :)

Elgurulsz erre, és megoldjuk a dolgot..... a számom megvan....
Naplózva

Accent 1.5 benzin, 2004, 5 ajtós
otony
Fórumfüggõ

« Válasz #620 Dátum: 2009. November 21. - 13:31:35 »

Sziasztok

menyibe kerül a gyári benzinszűrő a 2004-es Accenthez
valamint az után gyártott

valamint a cseréje menyi időt vesz igénybe ?

köszönöm :)

Elgurulsz erre, és megoldjuk a dolgot..... a számom megvan....

:g: ez eddig miért nem jutott az eszembe hiszen a szülinapi talin mondtad hogy nyugodtan hívhatlak ha segítségre van szükségem  :good:
  :dance: :drinks: :yahoo:
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 21. - 14:04:03 írta otony » Naplózva

Már nincs autónk Szomorú
Ő volt a miénk
Hyundai Klub Városa
otony
Fórumfüggõ

« Válasz #621 Dátum: 2009. November 28. - 13:00:29 »

Hát mit is mondjak örülök neki hogy ki lett cserélve a benzinszűrő  :) ezért külön köszönet rallystának  :köszi:

Viszont nem hogy megszűnt volna a problémánk hanem felerősödött 40Km-en belül 7 alkalommal fulladtunk  le ráadásul az egyik alkalommal előzés közben  :ijj: gondolhatjátok mit éltünk át a helyett hogy gyorsultunk volna majdnem megállt a kocsi ámbár Matyika javasolta hogy ne tankoljunk tele de mivel ki lett cserélve a benzinszűrő úgy gondoltam hogy ki kell próbálni lesz e változás
habár az is érdekes dolog lenne hogy ne tankoljunk tele hiszen szerintem nem úgy gyártják a kocsikat hogy ne tankolhassuk tele és ha nem is tankoljunk tele attól még a probléma megmaradhat most jelenleg folyamatosan világít a csek endzsin fulladásokkor viszont villogott világított milyest kifogy a benzin kipróbálom amit Matyika javasolt de szerintem az nem lehet és nem is lesz a végleges megoldás

ui: amikor ott voltunk rallystánál és teszteltük akkor bezzeg minden tökéletes volt

üdv : otony

« Utoljára szerkesztve: 2009. November 28. - 13:10:40 írta otony » Naplózva

Már nincs autónk Szomorú
Ő volt a miénk
Hyundai Klub Városa
rallysta
Fanatikus fórumozó

« Válasz #622 Dátum: 2009. November 28. - 14:54:23 »

Hát mit is mondjak örülök neki hogy ki lett cserélve a benzinszűrő  :) ezért külön köszönet rallystának  :köszi:

Viszont nem hogy megszűnt volna a problémánk hanem felerősödött 40Km-en belül 7 alkalommal fulladtunk  le ráadásul az egyik alkalommal előzés közben  :ijj: gondolhatjátok mit éltünk át a helyett hogy gyorsultunk volna majdnem megállt a kocsi ámbár Matyika javasolta hogy ne tankoljunk tele de mivel ki lett cserélve a benzinszűrő úgy gondoltam hogy ki kell próbálni lesz e változás
habár az is érdekes dolog lenne hogy ne tankoljunk tele hiszen szerintem nem úgy gyártják a kocsikat hogy ne tankolhassuk tele és ha nem is tankoljunk tele attól még a probléma megmaradhat most jelenleg folyamatosan világít a csek endzsin fulladásokkor viszont villogott világított milyest kifogy a benzin kipróbálom amit Matyika javasolt de szerintem az nem lehet és nem is lesz a végleges megoldás

ui: amikor ott voltunk rallystánál és teszteltük akkor bezzeg minden tökéletes volt

Na akkor diagnózis: régi benzinszűrőn nem ment át kellő mennyiségű benzin, most ez a dolog megszünt, viszont a benzingőz visszavezetéss el lesz a gond, tul van dúsítva a keveréketek, amiatt fullad most le, mert megkapja a kellő mennyiséget a benzinszűrőn keresztül és még egy fölös mennyiséget a visszavezető szelepen keresztül. Le kell dugózni a visszavezető szelepet, ez azt fogja eredményezni, hogy gyorsuláskor kicsit lassabb lesz, viszont nem torpan és nem fullad
Naplózva

Accent 1.5 benzin, 2004, 5 ajtós
otony
Fórumfüggõ

« Válasz #623 Dátum: 2009. November 28. - 16:17:39 »

Na akkor diagnózis: régi benzinszűrőn nem ment át kellő mennyiségű benzin, most ez a dolog megszűnt, viszont a benzingőz visszavezetéss el lesz a gond, túl van dúsítva a keveréketek, amiatt fullad most le, mert megkapja a kellő mennyiséget a benzinszűrőn keresztül és még egy fölös mennyiséget a visszavezető szelepen keresztül. Le kell dugózni a visszavezető szelepet, ez azt fogja eredményezni, hogy gyorsuláskor kicsit lassabb lesz, viszont nem torpan és nem fullad

Drága barátom  :friends:
akkor miért csak minden tankolás után jön elő a probléma :?: és kb. 50 km után miért szűnik meg mintha nem is lett volna akkor ezek szerint 50 km után már rendesen keveri és akkor addig miért nem :?: valamint ha ledugózzuk nem lesz nagyobb a fogyasztás :?:

Matyika neked mi a véleményed a visszavezető szelepet javasolt ledugózni :?: mert gondolom nem véletlenül gyártották oda igaz :?:  :g:
valamint a keverék dúsításáért melyik alkatrész felel vagy esetleg újra kellene íratni a dúsításért felelős vezérlő programot :?: vagy esetleg teletankolás után törőjük ki a memóriát:?: esetleg az segítene :?:
mert már lassan meg őrülünk hogy minden tankolás után bármikor leállhat a motor utána pedig perce nem indul pöcc-re 3-4 alkalommal kell indítózni mire beindul
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 28. - 18:15:38 írta otony » Naplózva

Már nincs autónk Szomorú
Ő volt a miénk
Hyundai Klub Városa
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #624 Dátum: 2009. November 28. - 23:06:56 »

Én keresem a megoldást, de sajnos nem találom. Minden esetre Rallystánál szükségmegoldá sként működött az üzemanyaggőz vezetékének a ledugózása. A végleges megoldás várat magára. Holnap csinálunk pár tesztet, remélem eredményt hoz.
Naplózva

zolizoli
Hivatásos

« Válasz #625 Dátum: 2009. November 29. - 10:19:33 »

Sziasztok!
Más téma...
Próbálkozott már valaki E85 - ös bioetanollal??
Érdemes kipróbálni,vagy az "nem csak úgy megy" ??
(Nekem van egy másik autóm is egy 1986-os Daihatsu Domino,karburátoros ...azt most felesbe megtankoltam,annak már úgyis mindegy...alap on. Egyenlőre megy,a gyujtáson állitottam,meg az alapjárat lett alacsony,azon is....)
Naplózva

Megint túl sokan jönnek szembe....ez is egyirányú út lenne??? :para:
Sziszipapa
Megszállott

« Válasz #626 Dátum: 2009. November 29. - 10:30:36 »

Sziasztok!
Más téma...
Próbálkozott már valaki E85 - ös bioetanollal??
Érdemes kipróbálni,vagy az "nem csak úgy megy" ??
(Nekem van egy másik autóm is egy 1986-os Daihatsu Domino,karburátoros ...azt most felesbe megtankoltam,annak már úgyis mindegy...alap on. Egyenlőre megy,a gyujtáson állitottam,meg az alapjárat lett alacsony,azon is....)

Ákosék szoktak erről értekezni a "Fogyasztással és üzemannyaggal kapcsolatos" topikban, azt érdemes olvasgatnod.
Naplózva

zolizoli
Hivatásos

« Válasz #627 Dátum: 2009. November 29. - 10:37:28 »

Köszi...körüln ézek ott:-)
Naplózva

Megint túl sokan jönnek szembe....ez is egyirányú út lenne??? :para:
otony
Fórumfüggõ

« Válasz #628 Dátum: 2009. November 29. - 22:39:25 »

:bye: Matyika

elképzelhető szerinted hogy a mi problémánkat is a piszkos befecskendező okozza ?
mivel olvastam a Fogyasztással, üzemanyaggal kapcsolatos kérdések között a 2009-11-29-én rallystánál szerzett tapasztalatoda t ámbár nekünk szerintem nincs problémánk a fogyasztással mivel 6,5 - 7,8 között fogyaszt városban

valamint ki fogjuk próbálni a következő tankolásnál a javaslatodat hogy ne tankoljunk tele
ha ezek után továbbra is baj lesz vele akkor jöhet a ledugózás mint ideiglenes kényszer megoldás

ÜDV otony
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 29. - 23:09:44 írta otony » Naplózva

Már nincs autónk Szomorú
Ő volt a miénk
Hyundai Klub Városa
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #629 Dátum: 2009. November 29. - 23:12:43 »

Amióta Rallysta kiiktatta az üzemanyag gőz visszavezető csövet, azóta a teletankolásos problémái megszűntek. A fogyasztása az befecskendezők miatt magas, ami szerintem az etanolnak köszönhető. Tehát egyszerre két probléma állt fenn nála. Azt, hogy milyen módon jut plusz üzemanyag a visszavezető csövön keresztül a motorba, ami a fulladást okozza, sejtem. Egyenlőre szükségmegoldá sként a cső ledugózását találtam ki. Működik, de nem tökéletes. Tökéletes akkor lesz, ha minden a gyári állapotban működik rendesen. Mondjuk úgy, hogy részeredmény, de tünetmentes a beteg.  ;) :friends: :friends: :friends:
Naplózva

Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 180   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.23 | SMF © 2015, Simple Machines | TinyPortal v0.9.8 © Bloc

Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Az oldal 0.094 másodperc alatt készült el 28 lekéréssel.