Hyundai Autó Klub
Hírek:

*
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
2019. Szeptember 21. - 20:15:07

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

Google
Menü

39 vendég, 0 tag
Legújabb hozzászólások
írta kopppány
[Tegnap - 12:26:56]

írta kopppány
[2019. Szeptember 19. - 12:59:46]

írta Mklós
[2019. Szeptember 14. - 21:10:20]

írta kopppány
[2019. Szeptember 13. - 10:08:28]

írta fulop1121
[2019. Szeptember 11. - 09:10:55]

írta Bertalan
[2019. Szeptember 04. - 22:34:47]

írta fbi1984
[2019. Augusztus 17. - 10:15:53]

írta G159
[2019. Július 15. - 21:45:44]

írta espero
[2019. Július 02. - 10:31:20]

[2019. Június 15. - 16:18:46]
"Nem a hibáinkból látszik, hogy kik vagyunk.. hanem abból, amit utána teszünk!"
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 180   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzines szakrendelés  (Megtekintve 681744 alkalommal)
: Kardiológia I.
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Heor
V.I.P.
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

« Válasz #285 Dátum: 2009. Május 19. - 13:21:08 »

Csak egy állapotjelenté s. Jelenleg ott tartanak a "szerelők", hogy 2 injektorom van oda. Megrendeltem, de ha nem az, rájukverem az árát!!
A szervizben rendelted? Nem próbáltad meg az ecserieket? Én lehidaltam az áraiktól, jó értelemben :)
Naplózva

"Nem szükséges, hogy valaki úgynézzen ki, mint egy idióta... elég ha az! :D" HYUND4! F4N4T!C B4ND :victory:
hyundai klub forever tuti
Hyundai I30 Classic A/C 1.4 fekete metál :) Hyundai Accent 2002 1.5 LS szürke :) Hyundai Pony 1991 1.5 LS fehér :)
Szunyog001
Hivatásos

« Válasz #286 Dátum: 2009. Május 19. - 16:46:04 »

Elképzelhető.. . No comment... de több mint valószínű, hogy olyasmi lehet a gond... De nem az a  művészet hogy a rosszat cserélik, hanem hogy tudják-e hogy miért ment tönkre?? Üdv én...
Naplózva

Hyundai Lantra 1.8 GT 1995 DOHC, Mazda 323 F Atlantis 1996
Zolika
Fórumfüggõ

« Válasz #287 Dátum: 2009. Május 20. - 13:39:28 »

Az ecserieket próbáltam, én ha felhívom őket, mindíg olyan mintha a seggükből húznának ki, flegma a srác. 10-ér lenne bontott, de 4-böl 2 általában rossz, mert állásában leragadhat - mondta Ő.
Itthol kaptam új injektorra egy 40000-es és egy 46000-es árat/ darab. Most ausztriából rendeltük meg, ott 24000/db szállítással. Az, hogy miért ment tönkre?? Passz. Tisztító adalékot nem kapott soha, lehet, hogy megragadt benne valami. Ha benne lesznek az újak, rendszeresen veszek adalékot bele. Ha még elmegy 150000-et, már megérte.  :lol: rotfl
Naplózva

2003 Get 1.3 82Le 160000 km

"A hülyékből azon nyomban normálisak lesznek, mihelyst ök lesznek többségben"
kohajdatomi
Hivatásos

« Válasz #288 Dátum: 2009. Május 22. - 15:06:42 »

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy kis gondom a kocsikám motorjával (2000 Coupe 1.6 fx). Gyanusan sok olajat eszik, a motoron viszont nem látszik hogy össze vissza fröcskölné, és még olaj tócsa sincs. A zöldkártyát csak feketén kaptam meg, mert nem ment volna át a vizsgán. És mind emellett elég zajosnak találom a motort, nem is húz annyira mint amennyire kellene.
Ezzel kapcsolatban rengeteg kérdés merül fel bennem: Vajon mi lehet a gond, mennyi lehet a javítás és hol érdemes megnézetni ahol nem húzzák le az embert? Én a IX. kerületben lakom, ugyhogy nem nagyon szeretném túl messzire vinni az autót.
Előre is köszönöm a segítséget és a tanácsokat!

Tomi
Naplózva

Hyundai Coupe 1.6 FX
Túl rövid az élet ahhoz hogy unalmas autóval járjak.
rallysta
Fanatikus fórumozó

« Válasz #289 Dátum: 2009. Május 22. - 15:17:41 »

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy kis gondom a kocsikám motorjával (2000 Coupe 1.6 fx). Gyanusan sok olajat eszik, a motoron viszont nem látszik hogy össze vissza fröcskölné, és még olaj tócsa sincs. A zöldkártyát csak feketén kaptam meg, mert nem ment volna át a vizsgán. És mind emellett elég zajosnak találom a motort, nem is húz annyira mint amennyire kellene.
Ezzel kapcsolatban rengeteg kérdés merül fel bennem: Vajon mi lehet a gond, mennyi lehet a javítás és hol érdemes megnézetni ahol nem húzzák le az embert? Én a IX. kerületben lakom, ugyhogy nem nagyon szeretném túl messzire vinni az autót.

Tomi

Matyika, most le fog basz.i engem, de ő a szaki, kérd meg, hogy vessen ráegy pillantást, ha annyi a motornak és kell a generál, ő tud tanácsot adni...
Naplózva

Accent 1.5 benzin, 2004, 5 ajtós
Zolika
Fórumfüggõ

« Válasz #290 Dátum: 2009. Május 22. - 16:59:47 »

A kicsi kocsi meg lett javítva, 2 injektort kellett kicserélni, és ismét megy mint a szél. Vettem injektortisztí tót, biztos ami biztos.

A coupénál lehet hogy a gyűrűk vannak oda. Mérjetek kompressziót, hátha megmondja, melyik hengerben van a probléma. Öcsém 1.6-os lantrájának is volt ilyen baja, onnan gondolom. A zöldkártya is azért lehet, mert a kipufogón távozik az olaj elégett formában, és lerontja az adatokat.
Naplózva

klausz1
Mazsola
**

« Válasz #291 Dátum: 2009. Május 23. - 07:28:36 »

Sziasztok!

2002 es 1.3 as Accentnél olyan problémát észleltem,hogy egy bizonyos fordulaton pl.4.ikbe 50es tempónál odalépek akkor (cincog,csörög halkan vmi) viszont ha a gázt nem nyomom akkor nem cincog,csörög... csak akkor csinálja ha gázt adok.

Valakinek van vmi ötlete,hogy mi lehet ez?

Másik: üresbe gázt adtam és amikor levettem a lábam a gázról vmi visszazörgött a motortérből.

Gyanakszom,hogy a csörgés és ez a visszazörgés ugynaz a probléma.

Válaszokat előre is köszi!

Üdv.Csabi :friends:
Naplózva

Hyundai Accent 1.3 Ls Coupe 2003
falzer
Fanatikus fórumozó

« Válasz #292 Dátum: 2009. Június 03. - 09:34:57 »

Hello!
Tudja valaki, hogy az alábbiak közül melyik injektortípus van a 2005-ös 1.3as accentben?? :vakar: :vakar:
http://www.e85kft.hu/connectors.pdf
Naplózva

Hyundai IX20 1.4 DOHC EUROPE 2011.
Kia Picanto 1.1 EX 2004.

Inkább kérdezek és vagyok fél percig hülye, mint anélkül egy életen át.
pepe0419
Fórumfüggõ

« Válasz #293 Dátum: 2009. Június 03. - 09:42:52 »

Sziasztok!

2002 es 1.3 as Accentnél olyan problémát észleltem,hogy egy bizonyos fordulaton pl.4.ikbe 50es tempónál odalépek akkor (cincog,csörög halkan vmi) viszont ha a gázt nem nyomom akkor nem cincog,csörög... csak akkor csinálja ha gázt adok.

Valakinek van vmi ötlete,hogy mi lehet ez?

Másik: üresbe gázt adtam és amikor levettem a lábam a gázról vmi visszazörgött a motortérből.

Gyanakszom,hogy a csörgés és ez a visszazörgés ugynaz a probléma.

Válaszokat előre is köszi!

Üdv.Csabi :friends:
Az enyém is ugyanezeket a hangokat produkálja. A cincogást (cicergést) a kuplung okozza, van egy gumiharang elől, alul, keresztben oda kell WD40-et, vagy más kenőanyagot juttatni, és talán elhallgat (erről mintha itt is olvastam volna). A visszazörgés (nyiszogás) okát még én is keresem, ma este a szerelő haverom (aki az előbbi olajzást is megcsinálja) leszedi az összes ékszíjat, és úgy is meghallgatja, ha továbbra is zajos, akkor vezérműszíj körül lesz a gond (leszedi annak is a tetejét), ha nem, akkor egyesével visszateszi az ékszíjakat, és ahol megszólal, ott lesz a hiba (vízpumpa, generátor vagy klíma).
Pepe
Naplózva

Hyundai Accent 1,5 LS Cool, ezüst, 5 ajtó, 2004, benzines, 115.000 km
klausz1
Mazsola
**

« Válasz #294 Dátum: 2009. Június 03. - 12:22:51 »

Köszi a segítséget! Nekem klíma kilőve mert az nekem nincs :D  Remélem nem valami nagy baj! Ha jutottatok valamire légyszíves szólj :)

De ezt a cicergést se értem mert magas fordulaton nem csinálja,alapjáraton se igen vettem észre ilyesmit csak ha gáztadok alacsonyabb fordulaton!

Köszi mégegyszer! :drinks:
Naplózva

pepe0419
Fórumfüggõ

« Válasz #295 Dátum: 2009. Június 03. - 19:32:41 »

Az enyém is ugyanezeket a hangokat produkálja. A cincogást (cicergést) a kuplung okozza, van egy gumiharang elől, alul, keresztben oda kell WD40-et, vagy más kenőanyagot juttatni, és talán elhallgat (erről mintha itt is olvastam volna). A visszazörgés (nyiszogás) okát még én is keresem, ma este a szerelő haverom (aki az előbbi olajzást is megcsinálja) leszedi az összes ékszíjat, és úgy is meghallgatja, ha továbbra is zajos, akkor vezérműszíj körül lesz a gond (leszedi annak is a tetejét), ha nem, akkor egyesével visszateszi az ékszíjakat, és ahol megszólal, ott lesz a hiba (vízpumpa, generátor vagy klíma).
Pepe
Na, szerelőm lekapta az összes ékszíjat, és továbbra is nyekergett, sajna valószínű, hogy a vezérműszíj lesz, amit szintén leszedett, de jó állapotban talált (eredeti Hyundai van még benne). Ha nem piszkálta az órát a kereskedő (48e-el vettem, valódinak tűnő szervizkönyvve l), akkor most még nem mehet tönkre (60ekm), tehát most nem cserélem (33e az anyag csak Szomorú, jövőre lesz esedékes). Remélem most, hogy szétszedte-összeszerelte, esetleg megjavul (nem feszíti túl).
Naplózva

Zolika
Fórumfüggõ

« Válasz #296 Dátum: 2009. Június 03. - 20:54:36 »

Nekem mikor még új volt a kocsi, akkor hallottam olyat, ami nekem nem volt megszokott. Akkor azt mondták, hogy a vezérműszíj feszítőgörgője adja azt a hangot, és ahány 1.3-as Getet meghalgatok, annak mindnek olyan a hangja. Azért gariba kicserélték, hogy eloszlassák kételyeimet, de utána is olyan volt. Most meg már fel se tűnik. Az nem lehet a gond???
Naplózva

pepe0419
Fórumfüggõ

« Válasz #297 Dátum: 2009. Június 03. - 21:41:09 »

Nekem mikor még új volt a kocsi, akkor hallottam olyat, ami nekem nem volt megszokott. Akkor azt mondták, hogy a vezérműszíj feszítőgörgője adja azt a hangot, és ahány 1.3-as Getet meghalgatok, annak mindnek olyan a hangja. Azért gariba kicserélték, hogy eloszlassák kételyeimet, de utána is olyan volt. Most meg már fel se tűnik. Az nem lehet a gond???
sajnos nekem nem lett jobb (bár nem cserélte a szerelő a vezérműszíjat és a görgőt sem), viszont most mintha jobban hallanám és már totál alapjáraton is csinálja, de tuti, hogy a vezérműszíj felől jön, mert akkor is csinálta, ha nem volt rajta egy ékszíj sem. És a cicergést sem oldotta meg a WD40, a szerelő szerint nem is fog megjavulni soha, konstrukciós "hiba". A vezérműszíjam cseréje jövőre esedékes, most nem akartam 35eFtot fizetni érte, csak a nyiszogás miatt, akkor meg még mérgesebb lettem volna, ha meg sem oldja. A szerelő szerint a vezérműszíjnak semmi baja, bár már látszik rajta, hogy benne van 60ekm, mert nem 100%-osan illeszkedik a tárcsára, egészen picikét mintha megkoptak volna a fogak, de megcsúszni nem fog azért.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 03. - 21:45:08 írta pepe0419 » Naplózva

Versenyló
Moderátor

« Válasz #298 Dátum: 2009. Június 03. - 21:52:02 »

Sziasztok!

Tomi
bár nem vagyok szakember, de szinte biztosra veszem, hogy elkoptak a lehúzógyűrűk. ha tényleg csak ennyi, nem kell generálozni, elég csak gyűrűzni. mondjuk most pont magam ellen beszélek, mert ugyanez a bajom, viszont úgy vagyok vele, hogy ha már szét kell kapni a motort, akkor kapjon teljes generált. nekem most 500 km alatt megy el 1L olaj.

Post Merge: 2009. Június 03. - 21:53:55
látom már Zolika is írta.
Naplózva

Anyámmal élek, Ponyval járok, macskám van. És ne legyek kemény?!
klausz1
Mazsola
**

« Válasz #299 Dátum: 2009. Június 04. - 00:22:31 »

Akkor aztmondod nem javult? hmm érdekes... de ha a vezérműszíjtól jön akkor magasfordulato n miért nem jelentkezik?

Jó lenne ha elmúlna mert a sportdob mellett egész jól hallani a cicergést :S

Kilóméter óra szerint pedig vezérműszíjat illene cserélnem, 94.500km-nél állok.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 04. - 00:25:28 írta klausz1 » Naplózva

Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 180   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.23 | SMF © 2015, Simple Machines | TinyPortal v0.9.8 © Bloc

Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Az oldal 0.065 másodperc alatt készült el 28 lekéréssel.