Hyundai Autó Klub
Hírek:

*
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
2019. Szeptember 21. - 20:18:06

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

Google
Menü

36 vendég, 0 tag
Legújabb hozzászólások
írta kopppány
[Tegnap - 12:26:56]

írta kopppány
[2019. Szeptember 19. - 12:59:46]

írta Mklós
[2019. Szeptember 14. - 21:10:20]

írta kopppány
[2019. Szeptember 13. - 10:08:28]

írta fulop1121
[2019. Szeptember 11. - 09:10:55]

írta Bertalan
[2019. Szeptember 04. - 22:34:47]

írta fbi1984
[2019. Augusztus 17. - 10:15:53]

írta G159
[2019. Július 15. - 21:45:44]

írta espero
[2019. Július 02. - 10:31:20]

[2019. Június 15. - 16:18:46]
"Nem a hibáinkból látszik, hogy kik vagyunk.. hanem abból, amit utána teszünk!"
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 180   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzines szakrendelés  (Megtekintve 681774 alkalommal)
: Kardiológia I.
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
hogy
Vendég
« Válasz #210 Dátum: 2009. Április 04. - 17:22:05 »

igen,mindenem rendben van...gömbcsuk lók, szilentek, trápéz, minden......
motortartóbako kat is megnéztük
azok is jó állapotban vannak..

Azt hiszem, itt a hangutánzó szavakkal van a gond, mert az elsõ hsz-edbõl egyértelmûen a motor rángását értettem, most meg a felfogatást, a futómûvet említed.
Naplózva
Matyika
Fórumgazda
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

« Válasz #211 Dátum: 2009. Április 04. - 17:52:57 »

igen,mindenem rendben van...gömbcsuk lók, szilentek, trápéz, minden......
motortartóbako kat is megnéztük
azok is jó állapotban vannak..

Azt hiszem, itt a hangutánzó szavakkal van a gond, mert az elsõ hsz-edbõl egyértelmûen a motor rángását értettem, most meg a felfogatást, a futómûvet említed.

Ha ez csupán egy hang és alacsony fordulaton a kesztyûtartó felõl hallani, akkor nagy valószínûségge l õ a bûnös:

Az üzemanyag gõz visszavezetõ szelep. Egy gumiágyban van, ez a gumiágy kikopott és abban zörög maga a szelep. Vagy:

Ennek a szelepnek a csöve itt van rögzítve a tûzfalhoz. A rögzítõ bilincsben is lötyöghet a csõ. Nagyon kellemetlen tompa rezgéseket tud kelteni alacsony fordulaton és induláskor. Kezdetnek ennyi. :friends: :friends: :friends:
Naplózva

Azt értem én, hogy gőzgép. De mitől megy? Hyundai Klub :google:
2003 Accent 1.5 GLS benzin
_K_
Vendég
« Válasz #212 Dátum: 2009. Április 04. - 19:39:21 »

a gömbcsuklók, trapéz,és egyéb szilenteket azért írtam meg,hogy tudjátok,azokat már megnéztük.
a hangot akkor tudtam magamtól elõcsalogatni belõle,amikor behúzott kézifékkel,sebbeségbe rakva szépen lassan engedtem fel a kuplunot.. ekkor produkálta, az aknából nagyjából a váltó, kuplung környékére tehetõ a hiba forrása.. ám a vezetõ ülésbõl nagyjából a középkonzolhoz helyezném a hangokat...

illetve az idegesítõ,hogy mikor elindulok vele,engedem fel a kuplungot,egy apróbb kicsi ütõs hangot hallok...ha nagyobb gázadással indulok,akkor a hang ( nem a motor bõgõ hangja miatt ) NEM hallható
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 04. - 19:42:59 írta _K_ » Naplózva
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #213 Dátum: 2009. Április 04. - 21:25:38 »

a gömbcsuklók, trapéz,és egyéb szilenteket azért írtam meg,hogy tudjátok,azokat már megnéztük.
a hangot akkor tudtam magamtól elõcsalogatni belõle,amikor behúzott kézifékkel,sebbeségbe rakva szépen lassan engedtem fel a kuplunot.. ekkor produkálta, az aknából nagyjából a váltó, kuplung környékére tehetõ a hiba forrása.. ám a vezetõ ülésbõl nagyjából a középkonzolhoz helyezném a hangokat...

illetve az idegesítõ,hogy mikor elindulok vele,engedem fel a kuplungot,egy apróbb kicsi ütõs hangot hallok...ha nagyobb gázadással indulok,akkor a hang ( nem a motor bõgõ hangja miatt ) NEM hallható

Válasz eggyel fentebb, még képeket is kapsz hozzá. 98%, hogy az a baj amit leírtam.  :friends: :friends: :friends:
Naplózva

Azt értem én, hogy gőzgép. De mitől megy? Hyundai Klub :google:
2003 Accent 1.5 GLS benzin
Zolika
Fórumfüggõ

« Válasz #214 Dátum: 2009. Április 20. - 19:02:17 »

Halihó. A Getem ismét és már rendszeresen csinálja a hidegen való pöfögõs, fuldoklós alapjáratot. Kérdés: Lehet-e attól, hogy a benzinszivatty ú 100000km óta búg (150000 van most benne)? Néha melegen gázadáskor kicsit megtorpan, de elkezd húzni. A tankom is szemetes állítólag. Mennyibe van most egy benzinszivatty ú Getre? A hyundai bontóban 30000 a bontott, 60000 a gyári. Haverom kiröhögött, mert 30000-ért talált gyárit, csak elfogyott. Ötlet?
Naplózva

2003 Get 1.3 82Le 160000 km

"A hülyékből azon nyomban normálisak lesznek, mihelyst ök lesznek többségben"
rallysta
Fanatikus fórumozó

« Válasz #215 Dátum: 2009. Április 21. - 07:41:41 »

Nekem hasonlót produkál az accentem. Várd meg a jövõhetet, addig talán az enyémnél diagnosztizálj uk a dolgot, ne adj ki pénzt hiába.
Naplózva

Accent 1.5 benzin, 2004, 5 ajtós
RedRiot
Fanatikus fórumozó

« Válasz #216 Dátum: 2009. Április 21. - 08:27:48 »

rendszeresen csinálja a hidegen való pöfögõs, fuldoklós alapjáratot. _____ gázadáskor kicsit megtorpan, de elkezd húzni.

:yoyo:  A Getz is hajlamos ilyesmire?  Ne már!  :para:    Az elõzõ csotrogány autómat végül ilyenek miatt adtam el: cseréltem rajta benzinszûrõt, gyertyákat, gyertyakábelek et, elosztófedelet, de ezek után is három hengerrel indult, dadogott, és elõzésnél is szeretett megtorpanni. Nem lehet szavakba önteni, hogy mennyire megutáltam ezeket a jelenségeket.  Szomorú

Drukkolok Zolika, hogy gyorsan és olcsón megoldódjon a problémád!  :victory:
Naplózva
Zolika
Fórumfüggõ

« Válasz #217 Dátum: 2009. Április 21. - 13:23:07 »

Ja, a check kontrollámpa villogását nem említettem, merthogy csinálja. Asszem tuti, hogy kicserélek mindent rajt, és akkor ismét üzembiztos lesz. Ehhez szerintem sok köze van a benzinhez is, meg hogy kannából, vagy kúton tankol az ember. Állítólag a tankom tele van apró pici szeméttel, ami a szûrõt eldugítja, és emiatt fojthatja a motort. Inkább 1 napig nélkülözöm a kocsit, míg elkészül, csak ne legyen komolyabb baja miatta. Ha már leveszik a tankot, cseréltetek szivattyút, szûrõt, jeladót(az se jó, ingázik a tele és az üres közt, benzinmennyisé gtöl független). Más baja nincs, szeptemberbe lesz mûszakis, akkor meg kiderül, kell-e rá még valami.

Ja, még valami. Injektortisztí tó adalékokról valakinek véleménye?? Jó, nem jó, kell, nem kell??
Naplózva

Heor
V.I.P.

« Válasz #218 Dátum: 2009. Április 21. - 14:46:38 »

Ja, a check kontrollámpa villogását nem említettem, merthogy csinálja. Asszem tuti, hogy kicserélek mindent rajt, és akkor ismét üzembiztos lesz. Ehhez szerintem sok köze van a benzinhez is, meg hogy kannából, vagy kúton tankol az ember. Állítólag a tankom tele van apró pici szeméttel, ami a szûrõt eldugítja, és emiatt fojthatja a motort. Inkább 1 napig nélkülözöm a kocsit, míg elkészül, csak ne legyen komolyabb baja miatta. Ha már leveszik a tankot, cseréltetek szivattyút, szûrõt, jeladót(az se jó, ingázik a tele és az üres közt, benzinmennyisé gtöl független). Más baja nincs, szeptemberbe lesz mûszakis, akkor meg kiderül, kell-e rá még valami.

Ja, még valami. Injektortisztí tó adalékokról valakinek véleménye?? Jó, nem jó, kell, nem kell??
a check engine lámpa villogása környezetvédel mi hibára utal, akkor már vizsgáltasd meg a kipufogó rendszert is :)
Naplózva

"Nem szükséges, hogy valaki úgynézzen ki, mint egy idióta... elég ha az! :D" HYUND4! F4N4T!C B4ND :victory:
hyundai klub forever tuti
Hyundai I30 Classic A/C 1.4 fekete metál :) Hyundai Accent 2002 1.5 LS szürke :) Hyundai Pony 1991 1.5 LS fehér :)
falzer
Fanatikus fórumozó

« Válasz #219 Dátum: 2009. Április 21. - 15:09:02 »

Múltkor 60E.s szervizen szerettem volna üzaszûrõt cseréltetni. De a szervizben azt mondták nekem olyanom nincs. Az autó: 1.3-as benzines 2005-ös accent. Ez igaz lenne??
Ha mégis van hol találom??
(gondolkodom az E85 részleges használatán, az meg pucolja kifelé a dzsuvát az eddigi próbák alapján.)
Naplózva

Hyundai IX20 1.4 DOHC EUROPE 2011.
Kia Picanto 1.1 EX 2004.

Inkább kérdezek és vagyok fél percig hülye, mint anélkül egy életen át.
Heor
V.I.P.

« Válasz #220 Dátum: 2009. Április 21. - 15:13:09 »

Múltkor 60E.s szervizen szerettem volna üzaszûrõt cseréltetni. De a szervizben azt mondták nekem olyanom nincs. Az autó: 1.3-as benzines 2005-ös accent. Ez igaz lenne??
Ha mégis van hol találom??
(gondolkodom az E85 részleges használatán, az meg pucolja kifelé a dzsuvát az eddigi próbák alapján.)
Hogyne lenne, melyik hülye mondta ezt? Oda többet ne vidd, hátsó ülés sor eltávolít, kis fekete lap megemel, alatta ottan van a szivattyú mellett, igen a fekete lap ragasztott :)
Naplózva

"Nem szükséges, hogy valaki úgynézzen ki, mint egy idióta... elég ha az! :D" HYUND4! F4N4T!C B4ND :victory:
hyundai klub forever tuti
Hyundai I30 Classic A/C 1.4 fekete metál :) Hyundai Accent 2002 1.5 LS szürke :) Hyundai Pony 1991 1.5 LS fehér :)
Zolika
Fórumfüggõ

« Válasz #221 Dátum: 2009. Április 21. - 18:43:14 »

a check engine lámpa villogása környezetvédel mi hibára utal, akkor már vizsgáltasd meg a kipufogó rendszert is :)

A  második lambdaszondám se mûxik, két hónap alatt tönkrement 2 univerzális, most jön majd a gyári. Gondolom akkor azt jelezheti be a mûködõ szonda, hogy károsanyag kerül ki a motorból. Amíg pöfög, villod, majd abbahagyja ha már nem dadog.

Az e85-öst milyen arányban szabad a benzinhez adni?
Naplózva

JUHY
Vendég
« Válasz #222 Dátum: 2009. Április 21. - 19:38:04 »

Zsoltit kérdezd!
Õ profi ebben! tuti
Naplózva
Zsolt
Megszállott

« Válasz #223 Dátum: 2009. Április 21. - 19:52:49 »

Szerintem elõsszõr 10% etanol 90%benya ha gond nélkül megy emeld az arányt.Javaslo m ne tankold tele a keverékkel,mert ha nemjó mégse az arány tudsz rátölteni még benyát.Szerint em más is kipróbálhatja így a sajátján.60 Ft-al olcsóbb már az etanol megint. :bugi: Lassan én is vissza fogom kötni hozzá az elektronkát.
Naplózva

"Egy a szívünk, egy az álmunk,
Nem félünk és nem hátrálunk,
Mellkasunkban TŰZOLTÓ SZÍV dobog."

No jogsi,No rutin,No para!
'96 Lantra Kombi 1.6 16V   '93 Pony 1.5 GLSi
JUHY
Vendég
« Válasz #224 Dátum: 2009. Április 21. - 20:04:06 »

Én mondtam ,hogy profi :hi:
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 180   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.23 | SMF © 2015, Simple Machines | TinyPortal v0.9.8 © Bloc

Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Az oldal 0.04 másodperc alatt készült el 28 lekéréssel.