Hyundai Autó Klub
Hírek:

*
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
2019. Szeptember 21. - 20:17:36

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

Google
Menü

38 vendég, 0 tag
Legújabb hozzászólások
írta kopppány
[Tegnap - 12:26:56]

írta kopppány
[2019. Szeptember 19. - 12:59:46]

írta Mklós
[2019. Szeptember 14. - 21:10:20]

írta kopppány
[2019. Szeptember 13. - 10:08:28]

írta fulop1121
[2019. Szeptember 11. - 09:10:55]

írta Bertalan
[2019. Szeptember 04. - 22:34:47]

írta fbi1984
[2019. Augusztus 17. - 10:15:53]

írta G159
[2019. Július 15. - 21:45:44]

írta espero
[2019. Július 02. - 10:31:20]

[2019. Június 15. - 16:18:46]
"Nem a hibáinkból látszik, hogy kik vagyunk.. hanem abból, amit utána teszünk!"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 180   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzines szakrendelés  (Megtekintve 681770 alkalommal)
: Kardiológia I.
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Boss
Fanatikus fórumozó
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

« Válasz #45 Dátum: 2008. November 25. - 19:20:52 »

hát igen nem is tudom kit kérdeztem hogy mit kell még cserélni vezszij cserénél ezt elfelejtették közölni hogy azt is kell!ezt egy szerelõ mester csinálta hozzá  vittem és nem mondta hogy azt is ekll cssak kicserélte és kész! 6500ft-ot kért a rohadék a cserére,de még akkor sem mondta amikor vittem a szijat hogy ott van az ulésen a szij cserélje ki
és nem kérdezte:"feszitõ görgõt is vettél"??? ezt azt hiszem mindkettõnk hibája!
Naplózva

HA MENNI KELL,HÁ MENNI KELL!!!

jelenleg egy offauto.Szomorú
Zsolt
Megszállott

« Válasz #46 Dátum: 2008. November 25. - 20:20:21 »

A vezmûszíj cserénél még a vízpumpát érdemes cserélni,mert ha tönkremegy úgyis szét kell szedni a vezérlést.Így egy jav költséggel megoldod mindkettõt.Nek em a Lantrán halt meg a vízpumpa és a vezérlést is szét kellett szedni akkor már a szíjat is cseréltettem.
Naplózva

"Egy a szívünk, egy az álmunk,
Nem félünk és nem hátrálunk,
Mellkasunkban TŰZOLTÓ SZÍV dobog."

No jogsi,No rutin,No para!
'96 Lantra Kombi 1.6 16V   '93 Pony 1.5 GLSi
Boss
Fanatikus fórumozó

« Válasz #47 Dátum: 2008. November 25. - 21:45:16 »

hát az már ugy húzós lenne egyenlõre a pumpa még jó!!
Naplózva

Zsolt
Megszállott

« Válasz #48 Dátum: 2008. November 25. - 21:55:11 »

Olyan 10 péz körül van.
Naplózva

"Egy a szívünk, egy az álmunk,
Nem félünk és nem hátrálunk,
Mellkasunkban TŰZOLTÓ SZÍV dobog."

No jogsi,No rutin,No para!
'96 Lantra Kombi 1.6 16V   '93 Pony 1.5 GLSi
Boss
Fanatikus fórumozó

« Válasz #49 Dátum: 2008. November 25. - 21:59:50 »

az mondjuk nem sok!
Naplózva

Heor
V.I.P.

« Válasz #50 Dátum: 2008. November 26. - 16:27:35 »

hát igen nem is tudom kit kérdeztem hogy mit kell még cserélni vezszij cserénél ezt elfelejtették közölni hogy azt is kell!ezt egy szerelõ mester csinálta hozzá  vittem és nem mondta hogy azt is ekll cssak kicserélte és kész! 6500ft-ot kért a rohadék a cserére,de még akkor sem mondta amikor vittem a szijat hogy ott van az ulésen a szij cserélje ki
és nem kérdezte:"feszitõ görgõt is vettél"??? ezt azt hiszem mindkettõnk hibája!
ácsi ácsi, neki mért lenne a hibája? Ha én beállítok egy szervizbe lobogtatva egy darab szíjat, akkor minek cserélnék ki a jobb elsõ kerék csapágyat is? Na jó ez nem túl jó példa, de én amikor nem szervizben csináltattam a kötelezõt, felhívtam Matyikát, és megkérdeztem, te 90 000-es elõtt állok mit vegyek, õ meg felsorolta én meg megvettem ennyi! ;)
Naplózva

"Nem szükséges, hogy valaki úgynézzen ki, mint egy idióta... elég ha az! :D" HYUND4! F4N4T!C B4ND :victory:
hyundai klub forever tuti
Hyundai I30 Classic A/C 1.4 fekete metál :) Hyundai Accent 2002 1.5 LS szürke :) Hyundai Pony 1991 1.5 LS fehér :)
Boss
Fanatikus fórumozó

« Válasz #51 Dátum: 2008. November 26. - 16:32:52 »

nem szerviz volt hanem magánember ráadásul szerelõmester+még muter által ismerõs is
Naplózva

Heor
V.I.P.

« Válasz #52 Dátum: 2008. November 26. - 16:34:29 »

nem szerviz volt hanem magánember ráadásul szerelõmester+még muter által ismerõs is
nah pont ez az, mért nem kérdezted meg tõle, nehogy már az õ hibája legyen :)
Naplózva

"Nem szükséges, hogy valaki úgynézzen ki, mint egy idióta... elég ha az! :D" HYUND4! F4N4T!C B4ND :victory:
Hyundai I30 Classic A/C 1.4 fekete metál :) Hyundai Accent 2002 1.5 LS szürke :) Hyundai Pony 1991 1.5 LS fehér :)
ztoncsi
Fanatikus fórumozó

Ztoncsi

« Válasz #53 Dátum: 2008. November 26. - 16:53:47 »

Nem azért, hogy vitatkozzak de nagyon ellenvéleménye m van! Azért ezt egy rutinos szerelõnek tudnia kéne, és az a minimum, hogy figyelmezteti a laikust, mielõtt beszereli!!  :fejvakar:

Mondok egy példát: Ez olyan, mint amikor a gumishoz odaállítasz egy a felnire nem való gumival. Felszereli a gumis és utána neked a kanyarban leugrik a felnirõl?  Az igazi jó, hozzáértõ szaki szól, hogy ez nem okés, sõt meg sem csinálja, ha nem szabályos, vagy veszélyes!!!

Naplózva

Tucson 2.0 Light Chardonnay (2005-2018) Régebben: Accent 1,5 Sárga (1999) & Lantra Wagon 2.0 automata & Pony 1300-as
Heor
V.I.P.

« Válasz #54 Dátum: 2008. November 26. - 17:22:11 »

Nem azért, hogy vitatkozzak de nagyon ellenvéleménye m van! Azért ezt egy rutinos szerelõnek tudnia kéne, és az a minimum, hogy figyelmezteti a laikust, mielõtt beszereli!!  :fejvakar:

Mondok egy példát: Ez olyan, mint amikor a gumishoz odaállítasz egy a felnire nem való gumival. Felszereli a gumis és utána neked a kanyarban leugrik a felnirõl?  Az igazi jó, hozzáértõ szaki szól, hogy ez nem okés, sõt meg sem csinálja, ha nem szabályos, vagy veszélyes!!!

Ezzel kapcsolatban meg nekem van ellenvéleménye m, mármint konkrétan azzal, hogy ha nem cserélsz feszítõgörgõt, az se szabálytalan, se veszélyes, maximum kockázatos a motorra nézve, azért ezeket gondolom nem pont 90 000 km-re méretezik, hanem van bennük ráhagyás bõven, pont az olyan miatt akik alacsonyabb költségvetésse l rendelkeznek teszem azt :)
Naplózva

Boss
Fanatikus fórumozó

« Válasz #55 Dátum: 2008. November 26. - 17:24:40 »

Erről beszéltem Ztoncsi!köszi

de mindegy hagyjuk!
Naplózva

Heor
V.I.P.

« Válasz #56 Dátum: 2008. November 26. - 17:26:13 »

Errõl beszéltem Ztoncsi!köszi

de mindegy hagyjuk!
Akkor többet ne vidd oda és pont.
Naplózva

hopihe30
Fórumgazda

Nem: Nő

« Válasz #57 Dátum: 2008. November 26. - 23:37:31 »

Megkérdeztem néhány autószerelõt errõl. Egyöntetû véleményük, hogy csak dilettáns szerelõ nem mondja el ha odamégy egy szíjat lobogtatva, hogy görgõt is kéne cserélni mert úgy van kitalálva. (nem, Matyikát nem kérdeztem meg, mert õ nem jött szembe, de valamiért úgy érzem, hogy õ sem mondana mást) Ha alacsony a költségvetés akkor egyszerûen nem szedem/szedetem szét az autót.
Az meg természetes, hogy nem pontosan  90.000-re van tervezve, hogy utána egyik pillanatról a másikra meghal az egész, de ugyanannyira van tervezve a görgõ mint a szíj. Innentõl kezdve együtt kéne cserélni. Nem cserélek benne olajat ha nem tudok olajszûrõt is cserélni mert annyi pénzem már nincs, vagy fordítva. Legalábbis szerintem nincs értelme a dolgokat ilyen formán szétbontani spórolási szempontból, mert esetleg a végén sokkal drágábban jövünk ki, mint a mellékelt ábra mutatja.
 :friends:
Naplózva

Kitalálni.... azt a legkönnyebb. Csináld meg! *** Hyundai Klub

2004. Jégkék Accent 1.3 LS benzin 270.000 km (Kék Villám)
2005. ZődKék Tucson 2.0 CRDi 130.000 km (Julcsi)
Heor
V.I.P.

« Válasz #58 Dátum: 2008. November 27. - 08:55:19 »

Megkérdeztem néhány autószerelõt errõl. Egyöntetû véleményük, hogy csak dilettáns szerelõ nem mondja el ha odamégy egy szíjat lobogtatva, hogy görgõt is kéne cserélni mert úgy van kitalálva. (nem, Matyikát nem kérdeztem meg, mert õ nem jött szembe, de valamiért úgy érzem, hogy õ sem mondana mást) Ha alacsony a költségvetés akkor egyszerûen nem szedem/szedetem szét az autót.
Az meg természetes, hogy nem pontosan  90.000-re van tervezve, hogy utána egyik pillanatról a másikra meghal az egész, de ugyanannyira van tervezve a görgõ mint a szíj. Innentõl kezdve együtt kéne cserélni. Nem cserélek benne olajat ha nem tudok olajszûrõt is cserélni mert annyi pénzem már nincs, vagy fordítva. Legalábbis szerintem nincs értelme a dolgokat ilyen formán szétbontani spórolási szempontból, mert esetleg a végén sokkal drágábban jövünk ki, mint a mellékelt ábra mutatja.
 :friends:
Jóvanna, én csak azt a szerelõ mester óhajtottam megvédeni, aki eddig a világ legjobb szerelõje volt ;)
Naplózva

ztoncsi
Fanatikus fórumozó

Ztoncsi

« Válasz #59 Dátum: 2008. November 27. - 13:27:02 »

Kedves Heor.

Nem kívánom "tengeri kígyó" hosszúságúra nyújtani a vitát, de szerintem veszélyes is lehet, ha elszakad a szíj!
Gondolj bele, elõzöl és egyszer csak elfogy alólad a hajtás! Mit szólsz ehhez pajtás? :D

Ezzel kapcsolatban meg nekem van ellenvéleménye m, mármint konkrétan azzal, hogy ha nem cserélsz feszítõgörgõt, az se szabálytalan, se veszélyes, maximum kockázatos a motorra nézve, azért ezeket gondolom nem pont 90 000 km-re méretezik, hanem van bennük ráhagyás bõven, pont az olyan miatt akik alacsonyabb költségvetésse l rendelkeznek teszem azt :)
Naplózva

Tucson 2.0 Light Chardonnay (2005-2018) Régebben: Accent 1,5 Sárga (1999) & Lantra Wagon 2.0 automata & Pony 1300-as
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 180   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.23 | SMF © 2015, Simple Machines | TinyPortal v0.9.8 © Bloc

Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Az oldal 0.106 másodperc alatt készült el 28 lekéréssel.