Hyundai Autó Klub
Hírek:

*
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
2019. Október 16. - 17:55:21

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

Google
Menü

55 vendég, 0 tag
Legújabb hozzászólások
írta G159
[2019. Október 09. - 13:16:50]

írta G159
[2019. Október 09. - 13:10:19]

írta apricot
[2019. Október 05. - 23:01:08]

[2019. Október 05. - 19:24:00]

írta Endre
[2019. Október 01. - 10:49:21]

írta Zsolt
[2019. Szeptember 30. - 21:28:53]

írta Alexxebb
[2019. Szeptember 27. - 05:31:01]

[2019. Szeptember 23. - 21:54:34]

írta kopppány
[2019. Szeptember 19. - 12:59:46]

írta Bertalan
[2019. Szeptember 04. - 22:34:47]
"Nem a hibáinkból látszik, hogy kik vagyunk.. hanem abból, amit utána teszünk!"
Oldalak: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 180   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzines szakrendelés  (Megtekintve 688409 alkalommal)
: Kardiológia I.
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Robert
Fanatikus fórumozó
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

Dobozos :)

« Válasz #480 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 18:11:26 »

Vasárnap óta állt az autóm. Ma kipróbáltam, és tökéletesen indult :g: . Mi lehet a gond? :lol:

Az, hogy nem nagyon használod :D
Naplózva

Hyundai Lantra 1.6GLS 16V 1994
Ákos
Vendég
« Válasz #481 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 21:00:51 »

Vasárnap óta állt az autóm. Ma kipróbáltam, és tökéletesen indult :g: . Mi lehet a gond? :lol:

Az, hogy nem nagyon használod :D
Való igaz :) . Gyorsan le is szaladtam vele a balcsira :DD .
Naplózva
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #482 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 18:47:21 »

Szaladhattál volna Zánkáig. Szívesen láttunk volna.  :D :friends:
Naplózva

Azt értem én, hogy gőzgép. De mitől megy? Hyundai Klub :google:
2003 Accent 1.5 GLS benzin
rallysta
Fanatikus fórumozó

« Válasz #483 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 18:51:43 »

Matyika, csökkentettem a gyertyahézagot kb a felére (kb 0,7-0,9), most úgy néz ki mintha jó lenne, de talán valamivel gyengébb. Lehet, hogy ez azért van mert most jó a keverékem, a computer most állította be rendesen, mivel most már szépen ketyeg? Talán a fogyasztásom is jobb lesz?
Naplózva

Accent 1.5 benzin, 2004, 5 ajtós
Ákos
Vendég
« Válasz #484 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 18:53:03 »

Szaladhattál volna Zánkáig. Szívesen láttunk volna.  :D :friends:
Integettem Nektek a déli oldalról :) .
Naplózva
atila85
Vendég
« Válasz #485 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 20:20:25 »

Kedves mindenki  :)

Segítséget szeretnék kérni a következő témakörben:
Tulajdonosa vagyok egy 2003 kiadású Hyundai Accent GS, 1500 köbcentis 66 KW-os 12 szelepes autónak. Kérdésem a következő: az autó időnként szaggat, kigyullad a check engine lámpa, az utastérben is érezhető erős büdös a kipufogógáz. Máskor csak a büdös gáz és nem szaggat, nem ég a lámpácska.

Egy alkalommal mozizni mentünk kb 70km tettünk meg odafele, ekkor már erősen szaggatott visszafele indítás után rögtön lefulladt és csak erős pörgetésre akart haladni. Hazaérés után 1 hétre vezettem ismét és furcsa mód ismét eltűntek a tünetek.

Egyszer már volt márkaszervizbe ezekkel a panaszokkal és kicserélték a lambda szondát, gyertyákat ám azóta is fennáll a probléma és nem merek hosszabb útra indulni.

Vajon a katalizátor a problémám ?
Naplózva
koppány
Vendég
« Válasz #486 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 20:25:12 »

Kedves mindenki  :)

Segítséget szeretnék kérni a következő témakörben:
Tulajdonosa vagyok egy 2003 kiadású Hyundai Accent GS, 1500 köbcentis 66 KW-os 12 szelepes autónak. Kérdésem a következő: az autó időnként szaggat, kigyullad a check engine lámpa, az utastérben is érezhető erős büdös a kipufogógáz. Máskor csak a büdös gáz és nem szaggat, nem ég a lámpácska.

Egy alkalommal mozizni mentünk kb 70km tettünk meg odafele, ekkor már erősen szaggatott visszafele indítás után rögtön lefulladt és csak erős pörgetésre akart haladni. Hazaérés után 1 hétre vezettem ismét és furcsa mód ismét eltűntek a tünetek.

Egyszer már volt márkaszervizbe ezekkel a panaszokkal és kicserélték a lambda szondát, gyertyákat ám azóta is fennáll a probléma és nem merek hosszabb útra indulni.

Vajon a katalizátor a problémám ?

Nagyon valószínű,hogy a kati beadta a kulcsot!
Naplózva
atila85
Vendég
« Válasz #487 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 21:24:30 »

Köszi !
Nem mertem addig lépni amíg más is nem ad véleményt, de már irtó idegesített hogy egyre többet jön elő már rövid távon is, hogy nyomom a gázt és az autó néha úgy csinál, mintha lassítana aztán megugrik. Ki fogom vágatni a katalizátort ! Nálunk Vajdaságban még úgysem kötelező cikk az autókban.

Üdv, Ati
Naplózva
koppány
Vendég
« Válasz #488 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 21:45:56 »

Köszi !
Nem mertem addig lépni amíg más is nem ad véleményt, de már irtó idegesített hogy egyre többet jön elő már rövid távon is, hogy nyomom a gázt és az autó néha úgy csinál, mintha lassítana aztán megugrik. Ki fogom vágatni a katalizátort ! Nálunk Vajdaságban még úgysem kötelező cikk az autókban.

Üdv, Ati

Azért mérget ne vegyél rá,ez csak egy tipp volt!Matyika sokkal avatottabb nálam,várd meg a véleményét!
Naplózva
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #489 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 22:43:20 »

Köszi !

Üdv, Ati

Azért mérget ne vegyél rá,ez csak egy tipp volt!Matyika sokkal avatottabb nálam,várd meg a véleményét!

Ha nem kötelező akkor vágasd ki, semmit nem veszítesz vele, de ha tutira akarsz menni akkor egy környezetvédel mi felülvizsgálat, - CO mérés - megmondja mi a baj. Legalábbis a katalizátoroda t kizárja. Ha kivágatod a katalizátort akkor arra készülj fel, hogy a check engine lámpád világítani fog.  :friends:
Naplózva

Ákos
Vendég
« Válasz #490 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 23:05:20 »

Ha kivágatod a katalizátort akkor arra készülj fel, hogy a check engine lámpád világítani fog.  :friends:
Nekem nem világít :vakar: . Most már tényleg leveszem és belenézek, hogy üres-e? :g:
Naplózva
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #491 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 23:06:56 »

Neked nem 2003-as az autód. Csak egy lambdaszondád van.
Naplózva

Ákos
Vendég
« Válasz #492 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 23:09:01 »

Neked nem 2003-as az autód. Csak egy lambdaszondád van.
Tényleg :D . Ez elkerülte a figyelmemet :$ :friends: .
Naplózva
Nuccio
Megszállott

Simpson Templair :D

« Válasz #493 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 09:52:14 »

A katalizátor érzékeny ketyere. Gyárilag qrva drága, de minőségi univerzális 17000-től kapható (2000ccm-ig jó).
Meghalhat mechanikai sérülés miatt, betolt autó illetve kifogyni hagyott üzemanyag miatt is. (utóbbi kettőre a belekerülő benzingőz belobbanása az ok, hogy pontosan miért, nem értem, de tény.)
Naplózva

Az alkohol öl, butít és savakkal aldehideket képez.
atila85
Vendég
« Válasz #494 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 18:36:59 »

Köszi !

Üdv, Ati

Ha nem kötelező akkor vágasd ki, semmit nem veszítesz vele, de ha tutira akarsz menni akkor egy környezetvédel mi felülvizsgálat, - CO mérés - megmondja mi a baj. Legalábbis a katalizátoroda t kizárja. Ha kivágatod a katalizátort akkor arra készülj fel, hogy a check engine lámpád világítani fog.  :friends:

Megnéztem az autót és elnézést kell kérnem mert nem 2003 hanem 2002-es kiadás. Én csak egy lambda szondát találtam valószínű epp ezért. Közben telefonálgatta m és azt mondják kénes szag amit érzek és a benzin miatt van. Több ember is panaszkodik rá hogy a benzin minősége a rossz. Szal szag megoldva. Ahogy végigolvasgatt am az előző megjegyzéseket rájöttem, hogy elfelejtettem még egy nagyon fontos dolgot elmondani. Tele tankolás után jelentkezik a legerősebben a rángatás, motorleállás alapjáraton stb...

Eszerint érdemes lenne nekem is üzemanyag rendszer vizsgát csinálni ? Szűrő szere, tartály tisztítás, meg ilyenek ?
Mellesleg hol helyezkedik el pontosan az üzemanyag szűrő ? Azt halottam már hogy a hátsó ülés alatt, de felszedtem és nem találtam csak valami kábel megy bele a tartályba.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 180   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.23 | SMF © 2015, Simple Machines | TinyPortal v0.9.8 © Bloc

Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 27 lekéréssel.