Hyundai Autó Klub
Hírek:

*
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
2022. Augusztus 13. - 05:57:44

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

Google
Menü

58 vendég, 0 tag
Legújabb hozzászólások
írta evsp
[2022. Július 25. - 11:39:05]

írta Predator
[2022. Július 10. - 08:31:24]

írta kopppány
[2022. Június 27. - 15:33:57]

írta jammie
[2022. Június 25. - 18:30:26]

írta Gaspen
[2022. Június 06. - 19:47:18]

írta mucimajom
[2022. Április 26. - 16:05:49]

írta papóca
[2022. Március 19. - 09:21:00]

[2022. Március 11. - 13:04:15]

írta nyaki
[2022. Február 14. - 15:43:36]

írta kopppány
[2022. Február 06. - 15:04:36]
"Nem a hibáinkból látszik, hogy kik vagyunk.. hanem abból, amit utána teszünk!"
Oldalak: 1 ... 158 159 [160] 161   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Diesel szakrendelés  (Megtekintve 1113389 alkalommal)
: Kardiológia II.
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
kopppány
Fórumfüggõ
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

« Válasz #2385 Dátum: 2021. December 15. - 14:55:38 »

Szia!

Nem te vagy az első,akinek ez a baja  a dízelével.Olva ss vissza a témában,talán valakinek megoldódott a problémája!Nekem úgy rémlik,hogy valamilyen jeladó a hibás,vagy szoftver hiba.Elvileg csak fel kellene hívnod egy márkaszervizt és ott kapásból tudni kellene rá a választ,mert szerintem ez típushiba.Egy normális világban ezt egy visszahívási akcióval már rég megoldották volna.Szóval csak azt akarom mondani,hogy mielőtt mélyen a zsebedbe nyúlsz és mindenféle Mekk Elekek kicserélik a fél autót és még mindig nem indul,alaposa tájékozódj.
Naplózva

i30 1,4 comfort  2007 , Honda FR-V dízel 2006
zsoltpécs
Tanuló vezetõ
*

« Válasz #2386 Dátum: 2021. December 15. - 15:07:39 »

Szia!

Láttam már moshol is a kérdéstr, én is feltettem már máshol is, de ezidáig még válasz nem érkezett. A helyi márkakereskedé s, és márkaszerviz sem tudott hozzá szólni. Jeladó problémám volt már, de az ki lett cserélve, azzal most nincs hiba. (elvileg). Itt is visszaolvastam, nem találtam választ, egy másik fórumon már valaki más is feltette ezt a kérdést, de neki sem tudott senki válaszolni. Azért mindenesetre köszi a választ.

Üdv:

Zsolt
Naplózva
ritzo
Tanpályás
*

« Válasz #2387 Dátum: 2021. December 16. - 00:44:03 »

Üdv Fórumozók!

Idén januárban vásároltam egy 160e km-t futott, 2003-as Santa Fe 1.9 CRDi igáspacit. Lelkiismeretes gazdiként azonalli olajcsere + vezérléscsere + alig egy hónap használat után a generátor szétesett, úgyhogy az is cserére került. Mivel a fórumokon áradoztak róla, és a kollégáim is ajánlották, beruháztam egy chiptuningra is az MMC-nél. 10 hónapnyi idilli együttlét után egyszer csak menet közben, egy erősebb gázadásra leállt. Gyújtás le - kulcs ki - kulcs be - hosszabb pörgetés után újraindult. 20-30 km után ugyanez a jelenség...és újra. Ráadásul az addig pöcc-röff indulást 10-15 mp-es tekergetés + ima kombinációja váltotta fel. Mivel a legutolsó tankolásnál hagytam elfeküdni a mutatót, gondoltam, felszívhatott valami szmötyit a tank aljáról, ami belekerülhetet t az üarendszerbe. A gázolajszűrő cseréje a nagyszerviznél kimaradt, gyorsan elvégeztettem azt is, valamint a gyújtógyertyák is bemérésre kerültek, és rendben találtattak... A jelenség nem múlt el, söt egyre gyakoribbá vált. Nehéz indulás, és menet közbeni leállások, jellemzően erősebb gázadásra. Amúgy a motor gyönyörűen, egyenletesen járt, és egyáltalán nem füstölt, városban stabil 7.2 l-es, pályán 8 l-es fogyasztás mellett. A dolog odáig fajult, hogy egyszercsak a check engine lámpa is kigyulladt és a motor többé nem indult be. Tréler, autószerelő. A hibakód szerint nem épül fel az üanyomás a rendszerben. A szerelő végül kicserélte az üapumpát és valami szelepet a nagynyomású üapumpában. azt mondta, sürgősen adjam el az autót, és vegyek egy benzinest. Állítólag egy merő koksz és dzsuva az egész rendszer (Hangsúlyozom: a motor gyönyörűen jár és nem füstöl, az autó méreteihez és súlyához képest szerény étvágyú), de legalább csináltassak egy dióhéjas tisztítást (de akkor is adjam el!). Motor újra pöccröff (-3 fokban is), gazdi szegényebb, de boldog. Kb. 300 km használatot követően, ma éjjel hazafelé haladva, erősebb gázadásra a motor leállt. Kitartó indítózás után újraindult, hazajöttem, magamban zokogva leparkoltam, bejelentkeztem ide, és leírtam mindezeket.

Segítsééég!  :help: Legyetek szívesek, ajánljatok nekem egy megbízható Hyundai-dokit, akihez elvihetem a jószágot...

Segítséget, jótanácsot, mindennemű infót köszönve, üdv!

András

Ha tudtok ajánlani budapesti vagy környékbeli szakit,
Naplózva
zsoltpécs
Tanuló vezetõ
*

« Válasz #2388 Dátum: 2021. December 16. - 10:20:53 »

Így már jártam korábban, egy erősebb gázadásnál leállt, majd kicsit várni kellett vele, 10-15 mp-et, és lehetett indítani. Autópályán vagy sima közúton előzésnél is képes volt leállni, hát....nem folytogatott tőle a röhögés. És ezt megtette bármikor, bárhol, csak egy kicsit határozottabba n kellett a gázra lépni. A tűszelepeket kellett javítani, az okozta a hibát. A tűszelepek felujítása után működött kifogástalanul .
Naplózva
kopppány
Fórumfüggõ

« Válasz #2389 Dátum: 2021. December 16. - 16:27:25 »

Üdv Fórumozók!

Idén januárban vásároltam egy 160e km-t futott, 2003-as Santa Fe 1.9 CRDi igáspacit. Lelkiismeretes gazdiként azonalli olajcsere + vezérléscsere + alig egy hónap használat után a generátor szétesett, úgyhogy az is cserére került. Mivel a fórumokon áradoztak róla, és a kollégáim is ajánlották, beruháztam egy chiptuningra is az MMC-nél. 10 hónapnyi idilli együttlét után egyszer csak menet közben, egy erősebb gázadásra leállt. Gyújtás le - kulcs ki - kulcs be - hosszabb pörgetés után újraindult. 20-30 km után ugyanez a jelenség...és újra. Ráadásul az addig pöcc-röff indulást 10-15 mp-es tekergetés + ima kombinációja váltotta fel. Mivel a legutolsó tankolásnál hagytam elfeküdni a mutatót, gondoltam, felszívhatott valami szmötyit a tank aljáról, ami belekerülhetet t az üarendszerbe. A gázolajszűrő cseréje a nagyszerviznél kimaradt, gyorsan elvégeztettem azt is, valamint a gyújtógyertyák is bemérésre kerültek, és rendben találtattak... A jelenség nem múlt el, söt egyre gyakoribbá vált. Nehéz indulás, és menet közbeni leállások, jellemzően erősebb gázadásra. Amúgy a motor gyönyörűen, egyenletesen járt, és egyáltalán nem füstölt, városban stabil 7.2 l-es, pályán 8 l-es fogyasztás mellett. A dolog odáig fajult, hogy egyszercsak a check engine lámpa is kigyulladt és a motor többé nem indult be. Tréler, autószerelő. A hibakód szerint nem épül fel az üanyomás a rendszerben. A szerelő végül kicserélte az üapumpát és valami szelepet a nagynyomású üapumpában. azt mondta, sürgősen adjam el az autót, és vegyek egy benzinest. Állítólag egy merő koksz és dzsuva az egész rendszer (Hangsúlyozom: a motor gyönyörűen jár és nem füstöl, az autó méreteihez és súlyához képest szerény étvágyú), de legalább csináltassak egy dióhéjas tisztítást (de akkor is adjam el!). Motor újra pöccröff (-3 fokban is), gazdi szegényebb, de boldog. Kb. 300 km használatot követően, ma éjjel hazafelé haladva, erősebb gázadásra a motor leállt. Kitartó indítózás után újraindult, hazajöttem, magamban zokogva leparkoltam, bejelentkeztem ide, és leírtam mindezeket.

Segítsééég!  :help: Legyetek szívesek, ajánljatok nekem egy megbízható Hyundai-dokit, akihez elvihetem a jószágot...

Segítséget, jótanácsot, mindennemű infót köszönve, üdv!

András

Ha tudtok ajánlani budapesti vagy környékbeli szakit,

Szia!

Novoth Tibor.Ő az elsők között volt aki dióhéjas tisztítást csinált,és megvan minden eszköze a hibafeltárásho z.Nála a kérdés az,mikor tud fogadni.
Naplózva

Mazsola45
Mazsola
**

« Válasz #2390 Dátum: 2022. Január 10. - 15:36:09 »

Sziasztok!
A Getzben a vezérműtengely jeladót merre találom?
Hány vezetéknélküli kell rácsatlakoznia?
Üdv mindenkinek.
Naplózva

Hyundai TB Getz 1.5 CRDI 12V
kopppány
Fórumfüggõ

« Válasz #2391 Dátum: 2022. Január 10. - 18:47:40 »

Szia!

https://www.youtube.com/watch?v=OqVsvnZhaiw
Naplózva

Mazsola45
Mazsola
**

« Válasz #2392 Dátum: 2022. Január 10. - 19:06:38 »

Szia!
Köszönöm.
Akkor még azt áruld el légyszíves, hogy a főtengely jeladó merre van?
Köszönöm.
Üdv.
Naplózva

kopppány
Fórumfüggõ

« Válasz #2393 Dátum: 2022. Január 11. - 16:46:41 »

Szia!

Nem találtam dízelről,csak benzinesről videót.Az előbbi videó meg 4 hengeres dízel volt,de remélem így is tudtam segíteni.

https://www.youtube.com/watch?v=eECsBHic76Y
Naplózva

Mazsola45
Mazsola
**

« Válasz #2394 Dátum: 2022. Január 14. - 10:54:58 »

Szia!
Köszönöm, sokat segítettél. :drinks:
Naplózva

Mazsola45
Mazsola
**

« Válasz #2395 Dátum: 2022. Január 19. - 16:01:19 »

Sziasztok!
Még egy kérdés. Valószínű elszállt az üzemanyag szivattyú.
A Getzben hol található? Könnyű kicserélni?
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv
Naplózva

kopppány
Fórumfüggõ

« Válasz #2396 Dátum: 2022. Január 19. - 22:52:40 »

Szia!

Ez a nagynyomású szivattyú ami csöpög.

https://www.youtube.com/watch?v=G2CRUxrZgHo

Valószínű a tankban is van egy szivattyú,ha az halt meg jobban jársz, az sokkal olcsóbb
Naplózva

Mazsola45
Mazsola
**

« Válasz #2397 Dátum: 2022. Január 20. - 00:20:10 »

Szia!
Köszi, nem a nagynyomásúval van a gondom.
Inditom, de csak pörög, olyan mintha nem kapna üzemanyagot. P0230 hibakód.
A tankba hol? Felül? Könnyű hozzáférni?
Előre köszönöm a választ.
Üdv.
Naplózva

kopppány
Fórumfüggõ

« Válasz #2398 Dátum: 2022. Január 20. - 11:05:17 »

A hátsó ülések alatt van a tank,onnan lehet kivenni a szivattyút.Mie lőtt kiveszed adj neki 12voltot,hallani fogod,ha megy.
Naplózva

Mazsola45
Mazsola
**

« Válasz #2399 Dátum: 2022. Január 24. - 18:04:12 »

Sziasztok!
1.5 CRDi 3 hengeres Getzem van.
A problémám a következő.
Időnként, legfőképp meleg motornál kb. 1 órás állás után, csak hidegindító sprayvel indul.
Ilyenkor rámérve az akku fesz. 11 volt alá esik.
Kinek mi a véleménye, mi lehet a gond?
Köszönöm.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 158 159 [160] 161   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.23 | SMF © 2015, Simple Machines | TinyPortal v0.9.8 © Bloc

Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Az oldal 0.119 másodperc alatt készült el 28 lekéréssel.