Hyundai Autó Klub
Hírek:

*
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
2019. Augusztus 25. - 03:40:44

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

Google
Menü

28 vendég, 0 tag
Legújabb hozzászólások
írta dioka7
[Tegnap - 17:08:28]

írta Skagen
[2019. Augusztus 22. - 20:32:55]

írta fbi1984
[2019. Augusztus 17. - 10:15:53]

írta G159
[2019. Július 15. - 21:45:44]

írta KelT
[2019. Július 06. - 11:39:33]

írta espero
[2019. Július 02. - 10:31:20]

írta Lengyel
[2019. Június 27. - 22:12:32]

[2019. Június 15. - 16:18:46]

írta fbi1984
[2019. Május 30. - 22:56:34]

írta Skagen
[2019. Május 27. - 06:10:49]
"Nem a hibáinkból látszik, hogy kik vagyunk.. hanem abból, amit utána teszünk!"
Oldalak: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Diesel szakrendelés  (Megtekintve 752609 alkalommal)
: Kardiológia II.
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
grandfather
Vendég
« Válasz #240 Dátum: 2009. Április 30. - 14:50:46 »

Köszi! :$

Nem lehetetlen, hogy francia import, mert Belgium-ban az az egyik használt nyelv :)

45e környékén vettem kb másfél éve, most  közel vagyok a 65-höz.

Kicsit szégyenlem is magam, mert már 5e km-el ezelõtt kellett volna ua szûrõt cserélnem.

Imádom, jó autó. Bár a fogyasztását, meg a súlyát kicsit soknak tartom. Persze sok autóhoz képest kevés, de van tapasztalatom egy bizonyos francia márka hasonló korú (Majdnem egyidõs) kisautójával is (1.4 HDI), ami ugyan kevésbé megy és kereken :D 200 kg-al könnyebb, de utoljára már 4.1L volt 100-on a fogyasztása. Amit persze senki sem hisz el, és azt sem hogy egyelõre egy eldurrant lengéscsillapí tón kívül nem volt baja...Pedig abban már majdnem 120e van. (Bevallom én is nehezen)
A Getz-el a legkisebb fogyasztásom hihetetlen odafigyelés mellett 4.8l volt, bár a pg-t nem is én vezetem.
Nálam teljes mértékben a hangulatom határozza meg, hogy éppen sportosan vagy kifejezetten óvatosan közlekedek.

Különben pont ahol dolgozol (Hyundai Tarján, ha jól tudom) ott csinálták meg még gariba az abs jeladóm cseréjét, és másnap fel is hívtak, hogy minden ok e. Pedig a garancia megléte nem is volt teljesen egyértelmû, de ez egy hosszabb sztori. Bár elöszõr csak a hibakódot törölték, ami az elsõ sarokig sem volt elég.

Találkoztam már hasonlóval. Azt hiszem az francia import volt D3EA motorkóddal négyhengeres Getz. Úgy látszik ez a szokás arrafelé.  :D Ez egy nagyon jól felszerelt autó. Gratulálok. Mennyi kilométer van benne?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Április 30. - 15:08:55 írta grandfather » Naplózva
vighjani
Megszállott
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

« Válasz #241 Dátum: 2009. Április 30. - 17:04:06 »

Jelentem a porlasztóknak kutya bajuk :Koshechka_08:, viszont kaptam egy 65k-s számlát :tré: :censored2:
Akkor mi volt vele Skagen?
Naplózva

Hyundai Getz CRDi LP 2007 Grafit metál
Skagen
Fanatikus fórumozó

« Válasz #242 Dátum: 2009. Április 30. - 17:31:20 »

Jelentem a porlasztóknak kutya bajuk :Koshechka_08:, viszont kaptam egy 65k-s számlát :tré: :censored2:
lehet, hogy semmi, csak alulméretezett a szûrõcsere intervallum, és hamarabb kell, de lehet a vezérlés (computer) szórakozik, lehet sose derül ki, de még van 1-2 kanyar hátra, míg lezárjuk ezt az ügyet
Naplózva

Ide mások sok okos, olykor felesleges dolgot írnak.
vighjani
Megszállott

« Válasz #243 Dátum: 2009. Április 30. - 17:37:11 »

Azér kíváncsi leszek a végére.Egy kalappal Skagen. :hi:
Naplózva

Hyundai Getz CRDi LP 2007 Grafit metál
jones
Fórumfüggõ

« Válasz #244 Dátum: 2009. Április 30. - 17:50:13 »

aki még 20 ezer körül van a diesel i30 al annak mindenképp javaslom a szûrõcserét 13 forint gyári szûrõvel .nekem 28 ezer kmnél lett kicserélve és érezhetõen jobb lett a vas szóval ráfért a csere.szerinte m is sok a 30 ezres csereintervall um a gázolajszûrõne k szoval a kötelezõ 20 ezresen szerintem csere és akkor nem kell pluszba bemenni....... .............. .............. ..... :friends: :friends: :friends:
Naplózva

Ezüst metál  i30 1.6 crdi hp comfort
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #245 Dátum: 2009. Április 30. - 22:42:26 »

Köszi! :$

Nem lehetetlen, hogy francia import, mert Belgium-ban az az egyik használt nyelv :)

45e környékén vettem kb másfél éve, most  közel vagyok a 65-höz.

Kicsit szégyenlem is magam, mert már 5e km-el ezelõtt kellett volna ua szûrõt cserélnem.

Imádom, jó autó. Bár a fogyasztását, meg a súlyát kicsit soknak tartom. Persze sok autóhoz képest kevés, de van tapasztalatom egy bizonyos francia márka hasonló korú (Majdnem egyidõs) kisautójával is (1.4 HDI), ami ugyan kevésbé megy és kereken :D 200 kg-al könnyebb, de utoljára már 4.1L volt 100-on a fogyasztása. Amit persze senki sem hisz el, és azt sem hogy egyelõre egy eldurrant lengéscsillapí tón kívül nem volt baja...Pedig abban már majdnem 120e van. (Bevallom én is nehezen)
A Getz-el a legkisebb fogyasztásom hihetetlen odafigyelés mellett 4.8l volt, bár a pg-t nem is én vezetem.
Nálam teljes mértékben a hangulatom határozza meg, hogy éppen sportosan vagy kifejezetten óvatosan közlekedek.

Különben pont ahol dolgozol (Hyundai Tarján, ha jól tudom) ott csinálták meg még gariba az abs jeladóm cseréjét, és másnap fel is hívtak, hogy minden ok e. Pedig a garancia megléte nem is volt teljesen egyértelmû, de ez egy hosszabb sztori. Bár elöszõr csak a hibakódot törölték, ami az elsõ sarokig sem volt elég.

Találkoztam már hasonlóval. Azt hiszem az francia import volt D3EA motorkóddal négyhengeres Getz. Úgy látszik ez a szokás arrafelé.  :D Ez egy nagyon jól felszerelt autó. Gratulálok. Mennyi kilométer van benne?

Emlékszem az autóra. Tavaly október-november környékén volt egy ABS-es Getz. Elsõ sarokról annyit, hogy mindenképpen hibakód törléssel kell kezdeni, ha visszatér a hiba akkor jöhet az alkatrész csere.  :D
Gázolaj szûrõ: 9333.- forint az ára, ebbõl 10% engedményt kapsz mint klubtag. Egyébként MAHLE KC101 a gyárival megegyezõ minõség. Aki ilyet tud szerezni olcsóbban az gyárit szerzett.  :friends: :friends: :friends:
Naplózva

Azt értem én, hogy gőzgép. De mitől megy? Hyundai Klub :google:
2003 Accent 1.5 GLS benzin
Matyika
Fórumgazda

« Válasz #246 Dátum: 2009. Április 30. - 22:46:19 »

lehet, hogy semmi, csak alulméretezett a szûrõcsere intervallum, és hamarabb kell, de lehet a vezérlés (computer) szórakozik, lehet sose derül ki, de még van 1-2 kanyar hátra, míg lezárjuk ezt az ügyet

Skagen!

Ezt a 65 ezres számlát nem értem. Kicsit részleteznéd?
Naplózva

Azt értem én, hogy gőzgép. De mitől megy? Hyundai Klub :google:
2003 Accent 1.5 GLS benzin
grandfather
Vendég
« Válasz #247 Dátum: 2009. Május 01. - 00:19:50 »

Persze megértem a hibakódos dolgot, csak vicces volt, mert elõre tudtam mi fog jönni.

Az elözõ szervíz ahol voltam, hogy nézzék át az autót, mert nem kap delejt a kesztyûtartó lámpa, azok behívtak az autó alá, hogy nézzem meg hogy olajpárás a cooler csöve, és valszeg csapágyas a turbó és ott szivárog az olaj. A talpcsaápágy ki van, a kuplung pedig elvan kopva, és már csak 100-200km-t tudok vele menni. De õk nem csinálják meg viszont tudnak egy jó turbóst vigyem el oda.  :crash:
Nem vagyok tök hülye, már józan paraszti ésszel is felfogja egy értelmesebb ember ilyen esetben, hogy átakarják vágni, de ezeknek olyan vastag volt a bõr a képükön, amit ritkán látni.
Aztán persze megnézték, hogy nem e az égõ van kiégve a kesztyûtartóba n, illetve a biztiket majd annyit mondtak, hogy "nem jut el odáig az áram". Mondom, ja igen. Ennyi? Ezt eddig is tudtam, oldják meg! Erre aszongyák vigyem elektromossági shoz :)
(Késõbb sikerült megoldanom, ha jól emléxem vicces módon a bal oldali ködfénylámpa volt a ludas)
Ritkán kapom fel a vizet, de akkor már ideges voltam, a végén pedig már röhögtem ennyi kamu után.
Amit rám akartak verni sztem a kuplung cserét, turbó generált, villamosági átnézést azt nem úsztam volna meg olcsón...

Na mindegy legalább volt mit mesélnem... 

Az üa szürõvel kapcsolatban köszönöm a tájékoztatást, sztem akkor hétfõn már mennék is érte, ha lehetséges.
10%? Besz*rás, örök hála! Már kezdem magam kényelmetlenül érezni annyi segítséget kapok .

Emlékszem az autóra. Tavaly október-november környékén volt egy ABS-es Getz. Elsõ sarokról annyit, hogy mindenképpen hibakód törléssel kell kezdeni, ha visszatér a hiba akkor jöhet az alkatrész csere.  :D
Gázolaj szûrõ: 9333.- forint az ára, ebbõl 10% engedményt kapsz mint klubtag. Egyébként MAHLE KC101 a gyárival megegyezõ minõség. Aki ilyet tud szerezni olcsóbban az gyárit szerzett.  :friends: :friends: :friends:
Naplózva
Tibi
Fórumfüggõ

« Válasz #248 Dátum: 2009. Május 01. - 10:53:12 »

Sziasztok

SZerintetek

I 30 dízelbe melyik jobb olaj választás?

Magnatec c3 5w-40
vagy edge (PDTDI) 5w-40??
Naplózva
Zsolt
Megszállott

« Válasz #249 Dátum: 2009. Május 01. - 13:08:51 »

Itt a fórumon a Castrolt fogják ajánlani neked. tuti
Naplózva

"Egy a szívünk, egy az álmunk,
Nem félünk és nem hátrálunk,
Mellkasunkban TŰZOLTÓ SZÍV dobog."

No jogsi,No rutin,No para!
'96 Lantra Kombi 1.6 16V   '93 Pony 1.5 GLSi
Tibi
Fórumfüggõ

« Válasz #250 Dátum: 2009. Május 01. - 13:10:48 »

Mindkettõ az :Koshechka_08:de melyik jobb bele?
Naplózva
Skagen
Fanatikus fórumozó

« Válasz #251 Dátum: 2009. Május 01. - 13:38:41 »

Mindkettõ az :Koshechka_08:de melyik jobb bele?
a mostani Castrol már nem a régi, amúgy Magnatec szerintem
én kétszer is  MOL Dynamic Gold (?) olajat raktam bele, elõbb 5w30-t aztán 5w40-t
Naplózva

Tibi
Fórumfüggõ

« Válasz #252 Dátum: 2009. Május 01. - 13:41:48 »

Miben más a 30 a 40es olajtól?
Naplózva
Skagen
Fanatikus fórumozó

« Válasz #253 Dátum: 2009. Május 01. - 13:44:51 »

Miben más a 30 a 40es olajtól?
véknyabb a 30-as
Naplózva

Tibi
Fórumfüggõ

« Válasz #254 Dátum: 2009. Május 01. - 13:50:20 »

Akkor úgy kérdezem milyen tulajdonsága más a 40hez képest?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 154   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.23 | SMF © 2015, Simple Machines | TinyPortal v0.9.8 © Bloc

Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Az oldal 0.089 másodperc alatt készült el 28 lekéréssel.