Hyundai Autó Klub
Hírek:

*
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
2019. November 13. - 12:59:19

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

Google
Menü

35 vendég, 1 tag
gázvan
Legújabb hozzászólások
írta HySonata
[2019. November 11. - 16:05:46]

írta zolist
[2019. November 08. - 11:18:02]

írta Boogee
[2019. November 07. - 21:04:07]

írta apricot
[2019. November 07. - 13:01:26]

írta hopihe30
[2019. November 05. - 15:03:24]

írta Predator
[2019. November 02. - 18:52:11]

írta Predator
[2019. November 02. - 18:45:26]

írta Predator
[2019. November 02. - 18:37:39]

írta Predator
[2019. November 02. - 18:22:55]

írta tomzero
[2019. Október 31. - 09:08:44]
"Nem a hibáinkból látszik, hogy kik vagyunk.. hanem abból, amit utána teszünk!"
Oldalak: 1 ... 15 16 [17]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ajtó, ablak  (Megtekintve 85346 alkalommal)
: Urológia
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
llaci1
Moderátor
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

« Válasz #240 Dátum: 2016. Március 13. - 20:48:51 »

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, 2000-es Coupe-m van, a baloldai visszapillantó tükörben, maga a tükör törött, ezért rendeltem hozzá tükröt, ház nélkül. Ezt szeretném kicserélni, de nem merem kivenni magát a törött tükröt, mert nem tudom hogy nézhet ki belülről, és mivel az új tükör ragasztós, ezért nem biztos hogy jó lesz. Valakinek esetleg ötlete, vagy szedett e már szét ilyet, hogy milyen a tükör mögött, hogy pászol rá, stb?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Normandi

Attól, függ, hogy milyen tükörlapot vettél.... Az olcsóbbaknak (keret nélküliek) öntapadós a hátoldaluk, ezeket a törött tükörlapra kell ráragasztani. Nem túl igényes megoldás, de kevés pénzért ez jár  :nemtom:
A jobb minőségűek egy műanyag keretben vannak (mint a gyári is általában). A keret hátuljának a közepén kör alakban vannak kis fülek, amivel fel lehet pattintani a helyére:

Ha fűthető a tükör, akkor a tükörlap hátulján a csatlakozókat kell még összedugni.
Naplózva

Hyundai i30u cw 1,4 Life+ 2011'
normandi
Tanpályás
*

« Válasz #241 Dátum: 2016. Március 13. - 22:57:38 »

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Hát igen, úgy tűnik kár volt az olcsóbb megoldást választani... mint mindig.

Mégegyszer köszöntem!
Naplózva
Pabló
Hivatásos

« Válasz #242 Dátum: 2016. Március 18. - 18:10:28 »

Sziasztok.
Olyan hibával találkoztam ma a 2000-es évjáratú atosomon.
Gyújtás levéve, alapjárati motor búg, injektoroknár volt áram, indítottam, nem indult el.
Egyszer csak észrevettem belső lámpa halványan világít.
Megmozgattam a vezető ajtó kapcsolót, ajtó becsuk, autó indult szépen.
Na ez mi lehetett?
Vagy mit okozhatott, hogy ezt csinálta?
Valaki látott ilyent?
Naplózva

Hyundai Atos Prime 2000 (sajnos eladva) :-(
Hyundai Matrix 1.5crdi 2002

http://pablo83.weebly.com/
pandamaci
Fórumfüggõ

« Válasz #243 Dátum: 2016. Március 18. - 21:07:46 »

Sziasztok.
Gyújtás levéve, alapjárati motor búg, injektoroknár volt áram, indítottam, nem indult el.
Na ez mi lehetett?
Valaki látott ilyent?

Oxidálódott akku saru, lehervadt testkábel?

Becsaptad az ajtót, az ütésre-rázkódásra helyrejött a kontakt. Szerintem inditózáskor ONINDÍTÓ SE TEKERT, a műszerfal sem világitott, vagy elhalványiult. .
De lehet leszakadt akku cella v akku szakadás. Persze ilyen esetben levett gyújtásnál nincs semmi búgás..
Utólagos riasztó-indításgátlő nincs benne?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 18. - 21:10:40 írta pandamaci » Naplózva
Pabló
Hivatásos

« Válasz #244 Dátum: 2016. Március 18. - 21:19:35 »

Sziasztok.
Na ez mi lehetett?
Valaki látott ilyent?

Riasztó nincs.
Immo van benne, hajtani hajtott is.
Majd kiszedem azt a kapcsolót, olyan volt mintha valahonnan kapott volna plusz áramot.
Ha kivettem az ecu biztosítékát, akkor megszűnt a búgása.
Azóta viszont jó.
Én az ecu-nál tippeltem valami gubancra.
Naplózva

Hyundai Atos Prime 2000 (sajnos eladva) :-(
Hyundai Matrix 1.5crdi 2002

http://pablo83.weebly.com/
Nevem Senki
Hivatásos

« Válasz #245 Dátum: 2016. November 30. - 12:27:57 »

Fákkk, este nem engedett kiszállni az autóm :vazze:. Feltűnt ugyan, hogy egyre nehézkesebben nyílik ki az ajtó, de arra gondoltam, hogy csak a rudazaton kell majd egy kicsit állítani. Hát nem, ma kiszedtem a belső ajtónyitót és bizony eltört a cucc. A H200-asoknál hallottam, hogy ez gyakori eset, ahhoz képest szerintem nem panaszkodhatok, mert kibírt pár ezer ajtónyitást :) . Egyelőre átraktam a bal hátsót a bal elsőbe, esetemben úgyis az a legritkábban használt ajtó, de ha mégis úgy alakulna, hogy ott akarna kiszállni valaki, akkor legalább kicselezzük a halált, mint a Veloster reklámban :ij:.
Naplózva

Hyundai Lantra J2 1.6 16V 1995 :jee:
PozsárFerenc
Tanuló vezetõ
*

« Válasz #246 Dátum: 2016. December 15. - 12:46:43 »

Sziasztok! Viszonylag rég jártam itt "mi nálunk"! Segítséget szeretnék kérni tőletek ablaktörlő lapát ügyben. A tény állás :2010-es i30 Blue Drive 1.4-16v 109 LE paripámon az első szélvédőn picike kőnyom van (kettő egymástól kb.4mm-re) amitől csíkosan töröl az ablaktörlő lapát.Vettem rá új BOSCH Aero Twin lapátot és ez is csíkosan töröl ugyan ott ahol a régi.Mondanom se kell hogy a csík szem magasságba van.Kettő "szélvédősnél" is voltam s mindkettő azt mondta hogy olyan kicsi a sérülés hogy nem tud vele mit kezdeni.A kérdésem az lenne hogy van e bevált ablaktörlő lapát i30-ra valakinek vagy csak a gyári töröl szépen horror pénzért vagy esetleg a nanotechnológi a segítene-e. Előre is köszönöm!
Naplózva
llaci1
Moderátor

« Válasz #247 Dátum: 2016. December 15. - 14:16:13 »

Sziasztok! Viszonylag rég jártam itt "mi nálunk"! Segítséget szeretnék kérni tőletek ablaktörlő lapát ügyben. A tény állás :2010-es i30 Blue Drive 1.4-16v 109 LE paripámon az első szélvédőn picike kőnyom van (kettő egymástól kb.4mm-re) amitől csíkosan töröl az ablaktörlő lapát.Vettem rá új BOSCH Aero Twin lapátot és ez is csíkosan töröl ugyan ott ahol a régi.Mondanom se kell hogy a csík szem magasságba van.Kettő "szélvédősnél" is voltam s mindkettő azt mondta hogy olyan kicsi a sérülés hogy nem tud vele mit kezdeni.A kérdésem az lenne hogy van e bevált ablaktörlő lapát i30-ra valakinek vagy csak a gyári töröl szépen horror pénzért vagy esetleg a nanotechnológi a segítene-e. Előre is köszönöm!

Én Champion Easyvision lapátokat használok, tökéletesen törölnek. Létezik az új fajta, gyárilag aeroblade ablaktörlős, és a régi kampós végű karra való is.
Naplózva

Hyundai i30u cw 1,4 Life+ 2011'
Leon79
Hivatásos

« Válasz #248 Dátum: 2016. December 16. - 00:27:58 »

Nekem Valeo First van ( közép/ felső közép kategória,jó áron).3 vagy 4 féle csatlakozó van hozzá.Teljesen csík mentesen töröl,még ezt a téli szutykot is nagyon könnyen  1-2 törléssel eltávolítja.De mivel sérült az üveg lehet hogy mindegyik csíkosan fog törölni.
Naplózva

2007  Hyundai I30 Comfort  1,4  109LE
biroj
Mazsola
**

« Válasz #249 Dátum: 2017. December 16. - 12:54:53 »

Sziasztok!

Van egy 2013-as Hyundai i20-am. 5 ajtós.
Ma menet közben a városban egyszer csak berobbant a hátsó szélvédő...
Történt már ilyesmi valakivel?

Mi baj lehetett?

Illetve a 16. Kerület környékén tudtok ajánlani megbízhatóan szervizt ahol cserélik?

Casco-m van.

Köszönöm előre is!

Üdv
Jocó
Naplózva
hopihe30
Fórumgazda

Nem: Nő

« Válasz #250 Dátum: 2017. December 16. - 20:34:52 »

Azért ez elég durva.....  :yoyo:
Naplózva

Kitalálni.... azt a legkönnyebb. Csináld meg! *** Hyundai Klub

2004. Jégkék Accent 1.3 LS benzin 270.000 km (Kék Villám)
2005. ZődKék Tucson 2.0 CRDi 130.000 km (Julcsi)
Oldalak: 1 ... 15 16 [17]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.23 | SMF © 2015, Simple Machines | TinyPortal v0.9.8 © Bloc

Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Az oldal 0.067 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.